Sprzedaż biletów na walkę Mayweather vs McGregor nie idzie tak jak zakładano

BossLogic Inc

Pojedynek bokserski między Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem zapowiada się bardzo interesująco, ale czy zainteresowanie tą walką i sprzedaż biletów jest na tyle duże, by pojedynek odniósł sukces?

Promocja pojedynku jest bardzo duża, co pokazały chociażby cztery konferencje prasowe i kolejno wypuszczane materiały filmowe. Okazuje się jednak, że sprzedaż biletów na ten event nie idzie w parze z całym szumem wokół tego pojedynku i nie jest taka jak zakładano. Po pięciu dniach sprzedaży biletów pozostało jeszcze wiele pustych, niezarezerwowanych miejsc w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.

Bilety zaczynają się od $500 za najtańsze miejsca i rosną w górę do $10,000 przy ringu, natomiast w kolportażu ceny rosną jeszcze bardziej. W porównaniu do pojedynku Mayweather vs Pacqiao sprzed ponad dwóch lat, najwyższa cena za bilet wyniosła $25,000. U koników najdroższy bilety za walkę MayMac kosztuje $29,136.

Należy zaznaczyć, że najtańsze miejsce jakie można kupić za pośrednictwem serwisu Ticketmaster kosztują $3,500. Miejsca poniżej tej kwoty dostępne są wyłącznie u odsprzedawców. To bardzo ciekawe, ponieważ stoi to w sprzeczności z wcześniejszymi raportami informującymi o tym, że bilety zostały już wyprzedane. Bilety na walkę MayPac sprzedały się w niecałą minutę natomiast jak się okazało na walkę sprzedano zaledwie 500 biletów, a resztę rozdzielono między MGM Grand, obozy zawodników, sieci kontaktów, brokerów biletów itd.

Chociaż odsprzedawcy mogą prześcigać się w cenach za bilety, to zastanawiające jest to, że w serwisie Ticketmaster nawet po kilku dniach pozostało jeszcze dużo biletów. To z kolei może wywrzeć presję na konikach, ponieważ im szybciej sprzedadzą się miejsca, tym lepiej oni będą mogli zarobić.

One thought on “Sprzedaż biletów na walkę Mayweather vs McGregor nie idzie tak jak zakładano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *