„Showtime” gotowy do powrotu i walki z Melendezem

hardmagnum.com

 

Anthony Pettis (17-2) miał spektakularne momenty w swojej karierze występując w WEC i UFC, lecz przez kontuzję został na pewien czas wykluczony z gry.

Teraz to się zmieni ponieważ „Showtime” już w grudniu wróci do akcji by po ponad rocznej przerwie stanąć w obronie tytułu wagi lekkiej przed Gilbertem Melendezem (22-3) na UFC 181. Obaj zawodnicy są obecnie trenerami w The Ultimate Fighter 20.

Po odebraniu pasa mistrzowskiego Bensonowi Hendersonowi przez poddanie w pierwszej rundzie, Pettis został wykluczony z kolejnych walk przez kontuzję kolana. Teraz, kompletnie wyleczony jest gotowy na kolejne wyzwanie o czym poinformował przez portal UFC.com.

„Wejdę do klatki i przypomnę wszystkim kim jestem. Muszę obronić swój pas mistrzowski. Potrzebuję jakiegoś fajnego doświadczenia (…) Następna walka jest tym, nad czym się teraz skupiam.

Myślę, że kiedy dostanę kilka walk w obronie pasa, wtedy będę miał pełne poczucie, że jestem mistrzem.”

Pettis ma za sobą cztery zwycięstwa z rzędu wliczając w to wygrane przed czasem z Hendersonem, Donaldem Cerrone i Joe Lauzonem. Jedyna porażka w UFC to nieudany debiut i porażka przez decyzję z Clayem Guida w 2011 roku.

Jego przyszły rywal – Gilbert Melendez, były mistrz Strikeforce ma za sobą dwie walki w UFC i podobnie jak Pettis zaliczył nieudany start przegrywając przez niejedno głośną decyzję z Bensonem Hendersonem. Druga walka to zwycięstwo przez decyzję z Diego Sanchezem.

„Gilbert jest twardym przeciwnikiem. On jest jednym z tych zawodników, którzy wychodzą do walki i lubią się bić. Nie postrzegam go jednak jako dużego zagrożenia dla mnie. Nie znokautował nikogo takiego, nie poddał nikogo, on wychodzi do walki i utrzymuje walkę w tym samym tempie przez cały czas. Wszystko co muszę zrobić, to przełamać ten schemat i nie pozwolić by walka trwała pięć rund.”

6 thoughts on “„Showtime” gotowy do powrotu i walki z Melendezem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *