Sarah Kaufman vs. Pannie Kianzad w walce wieczoru gali Invicta FC 27

Sarah Kaufman poznała pierwszą rywalkę w organizacji Invicta FC.

Niedawno informowaliśmy, że Sarah Kaufman (18-4, 1NC) podpisała kontrakt z organizacją Invicta FC. Wtedy jednak wiedzieliśmy tylko, że Amerykanka wystąpi w walce wieczoru gali Invicta FC 27, ale nie znaliśmy nazwiska rywalki. Teraz wiemy już, że jej rywalką będzie Pannie Kianzad (8-2). Pojedynek odbędzie się 13 stycznia w Kansas City.

Sarah Kaufman powraca do rywalizacji po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję nad Jessy Rose-Clark. Walka odbyła się podczas gali Battlefield FC: Korea, w marcu 2017 roku. Przed walką w Azji, Kaufman przegrała dwa pojedynki z rzędu w UFC, i pożegnała się tą federacją. Sarah występowała w przeszłości, zarówno w Strikeforce, jak i w UFC. Była m.in. mistrzynią organizacji Strikeforce w kategorii koguciej. Kanadyjka znajduje się w gronie najlepszych  zawodniczek w historii MMA. Wygrywała m.in. z takimi zawodniczkami jak: Alexis Davis (dwukrotnie), Valerie Letourneau, Miesha Tate, Roxanne Modafferi czy Liz Carmouche.

Pannie Kianzad to Szwedka irańskiego pochodzenia, która od 2015 roku występuje pod banderą organizacji Invicta FC. Kianzad dla amerykańskiej organizacji stoczyła 3 pojedynki, jeden z nich wygrała, natomiast dwa razy musiała uznać wyższość przeciwniczek. W ostatnim pojedynku uległa Raqueli Pa’aluhi przez poddanie w 1 rundzie. Przed dołączeniem do Invicty, występowała m.in. w Cage Warriors, której była mistrzynią w kategorii koguciej. W swojej dotychczasowej karierze wygrała m.in. z Jessy Rose-Clark, która obecnie walczy dla UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *