Polacy na Draka 7 – update

W minioną sobotę na gali we Władywostoku walczyli nasi trzej rodacy: Marcin Różalski, Łukasz Chlewicki oraz Piotr Woźnicki.

Niestety nie udało się wygrać Marcinowi Różalskiemu na gali we Władywostoku. „Różal” przegrał na punkty. Walka odbywała się na zbliżonych do MMA zasadach. Z relacji Macieja Kawulskiego wynika, że przewagę w stójce miał Różalski, który wręcz zbił przeciwnika (miał nawet dosiad). O wyniku zadecydowały obalenia, które są w tej formule lepiej punktowane.

(źródło: KSW Facebook)

Z kolei możemy być dumni z drugiego z Polaków walczących na gali, Łukasza Chlewickiego, który wypunktował zawodnika gospodarzy Sergeja Korczagina. Na co dzień „Sasza” trenuje w krakowskim Grapplingu. Było to jego trzecie zwycięstwo po powrocie do walk MMA, a w sumie ósme w całej karierze.

Trzeci z naszych rodaków, debiutujący w MMA Piotr Woźnicki (0-1), musiał uznać wyższość Sergeja Tsekunowa (4-1) i odklepać dźwignię na ramię.

Co do zasad walk: przepisy Draka pozwalają jedynie na 30 sekund walki w parterze czy klinczu.

17 thoughts on “Polacy na Draka 7 – update

  1. Wersja sportowa dopuszcza walkę w stójce przy użyciu uderzeń pięściami i kopnięć oraz rzuty. W wersji bojowej stosuje się także ciosy łokciami i kolanami oraz walkę w parterze przy użyciu duszeń i dźwigni na stawy.

    krótkie info z wiki

    pozdrawiam

  2. Domyślam sie że to połączenie zasad Sambo i mma 🙂 jak obalenia/rzuty były lepiej punktowane to tak
    A jak chcecie poznać zasady sambo zapraszam na stronke polskiego związku sambo tam jest ładnie opisane co i jak jest punktowane.
    A i w parterze jest 30s z prostej przyczyny walki nie są widowiskowe na ziemie dla publicznosci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *