Rose Namajunas vs Tecia Torres 3 w planach na UFC 221

Fot. Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrzyni wagi słomkowej UFC Rose Namajunas prawdopodobnie stoczy pierwszą walkę w obronie tytułu na gali UFC 221 w Perth, a jej rywalką będzie Tecia Torres.

O planach zestawienia tego pojedynku poinformował Bartek Stachura z Lowking.pl. Pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez UFC.

Rose Namajunas stoczy pierwszą walkę w obronie mistrzowskiego pasa po tym jak zdetronizowała długo panującą w dywizji słomkowej Joannę Jędrzejczyk, pokonując ją przez TKO w pierwszej rundzie na gali UFC 217.

„Thug” Rose Namajunas (7-3) i Tecia Torres (10-1) znają się bardzo dobrze, ponieważ walczyły ze sobą już dwukrotnie dzieląc zwycięstwa między sobą. Pierwszy raz obydwie zawodniczki spotkały się w lipcu 2013 roku na gali Invicta FC 8 i wówczas przez jednogłośną decyzję wygrała Tecia Torres. W pojedynku rewanżowym w kwietniu 2016 roku walka ponownie zakończyła się jednogłośną decyzją, ale tym razem wygrała Rose Namajunas.

Jeżeli trzecia walka zostanie potwierdzona przez UFC, dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia, która zawodniczka jest lepsza, ale tym razem stawką będzie tytuł mistrzyni wagi słomkowej. Namajunas ma za sobą dwie wygrane walki z Michelle Waterson i Joanną Jędrzejczyka, a Torres trzy zwycięstwa z Bec Rawlings, Julianą Limą i Michelle Waterson.

Gala UFC 221 zaplanowana jest na 11 lutego w Perth Arena w Perth w Zachodniej Australii. Głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka o tytuł wagi średniej między mistrzem Robertem Whittakerem a byłym mistrzem Luke’em Rockholdem.

2 thoughts on “Rose Namajunas vs Tecia Torres 3 w planach na UFC 221

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *