Rose Namajunas obroniła tytuł w walce rewanżowej z Joanną Jędrzejczyk

Ed Mulholland/Getty Images

Rose Namajunas obroniła tytuł mistrzyni wagi słomkowej UFC pokonując Joannę Jędrzejczyk w co-main evencie gali UFC 223 na Brooklynie.

Była mistrzyni Joanna Jędrzejczyk zapowiadała przed walką, że tym razem proces zbijania wagi będzie wyglądał zupełnie inaczej niż przy pierwszej walce z Namajunas i będzie jeszcze lepsza w rewanżu i odzyska pas. Tak się jednak nie stało i polka przegrała przez jednogłośną decyzję (49-46 x3).

Punktacja pojedynku wywołuje spore kontrowersje, ponieważ patrząc na nią można odnieść wrażenie, że Jędrzejczyk została niesamowicie zbita i zdominowana przez Namajunas, ale w rzeczywistości tak nie było. To Polka zadawała więcej ciosów w każdej rundzie i niskich kopnięć, ale sporo jej ciosów nie dochodziło do celu. Cała walka zresztą była pokazem dobrego kickboxingu. Ciosy Namajunas mimo, że było ich mniej, zadawały Jędrzejczyk większe obrażenia. Rose znakomicie poruszała się na nogach i balansowała unikając ciosów Joanny. Pod koniec piątej rundy Namajunas zdobyła jeszcze bardzo ważne obalenie, które było drugą próbą sprowadzenia Jędrzejczyk do parteru.

Dla Rose Namajunas (8-3) była to pierwsza obrona mistrzowskiego pasa i drugie zwycięstwo z Joanną Jędrzejczyk (14-2). Jest to dla „Thug Rose” trzecie zwycięstwo z rzędu podczas gdy dla Polki jest to druga przegrana walka z rzędu.

7 thoughts on “Rose Namajunas obroniła tytuł w walce rewanżowej z Joanną Jędrzejczyk

  1. Na pewno Asia tej walki nie przegrała. W tej walce powinien być remis. Sędziowie tak samo jak w stosunku do Karoliny chyba byli ślepi. Kiedyś takie sędziowanie w UFC było nie do przyjęcia, a teraz robi się zwykłe show dla ludzi.

  2. Punktowanie w UFC. Pierwszy sędzia dał drugą rundę dla Asi, drugi sędzia trzecią rundę, a trzeci sędzia czwartą rundę. Ja osobiście uważam że Asia wygrała pierwszą, trzecią i czwartą. Rose rozbiła Asię w piątej rundzie i dlatego Asia kończyła walkę z takim wyglądem. Rose też była nieźle poobijana, ale nie rozcięta, a jej nogi nie nadawały się przez dwa dni do chodzenia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *