Rory MacDonald podpisał umowę sponsorską za którą otrzyma wynagrodzenie w kryptowalucie

Rory MacDonald Instagram

Pretendent do tytułu wagi półśredniej Bellatora i były zawodnik UFC Rory MacDonald podpisał umowę sponsorską za którą otrzyma wynagrodzenie w krypto walucie DASH.

Na stronie Dash Central została utworzona kampania, w której użytkownicy mogli głosować na sponsoring Rory’ego i zdobył on niezbędną ilość głosów. Umowa z Dash Central opiewa na łączną kwotę 330 Dash’y (1 DASH = 957,21 USD kurs z godziny 15:18 30.12.2017), co oznacza, że umowa warta jest ponad 315 tys. dolarów.

W ramach umowy, Rory zgodził się nosić ubrania oznaczone logo Dash podczas walki o tytuł z Douglasem Lima, która odbędzie się 20 stycznia 2018 roku na gali Bellator 191. Będzie również nosił odzież marki Dash w trakcie wychodzenia do walki i podczas konferencji prasowych.

Poniżej cytat ze strony kampanii dotyczącej umowy sponsorskiej:

„Rory zobowiązał się do noszenia odzieży oznaczonej marką Dash w swoich licznych wystąpieniach publicznych promujących walkę, podczas wyjścia do pojedynku, w trakcie walki i po walce. W ramach sponsoringu, GreenCandle będzie wysyłało paczki do Rory’ego za jego wywiady przed walką i treningi w klubie, aby Dash był w pełni widoczny w trakcie budowania gali. Rory będzie tweetować o Dash’u i być może wspomnieć o tym podczas wywiadów. Podczas wyjścia do walki, logo Dash będzie widoczne z przodu i na środku koszulki oraz spodenek. Podczas walki Dash będzie widoczny na szortach, a po walce także na czapce. Na gali będzie obecny również przedstawiciel GC, aby zapewnić Dash maksymalną ekspozycję marki.”

Najprawdopodobniej Rory MacDonald będzie pierwszym topowym zawodnikiem MMA, który podpisał umowę sponsorską za którą otrzyma wynagrodzenie w krypto walucie. Ta umowa sponsorska jest jak dotąd największa z głównych projektów krypto walut. Inne duże gwiazdy promowały tzw. wirtualne pieniądze, ale nigdy wcześniej sportowiec na takim poziomie nie był sponsorowany przez projekt krypto walutowy i z pewnością nie za tak dużą kwotę.

Dzięki szybkiemu wzrostowi cen Dash jest dość kontrowersyjną walutą, podobnie jak większość tego typu wirtualnych pieniędzy z których najbardziej znaną walutą jest Bitcoin. Ten typ krypto waluty staje się coraz bardziej popularny, ale jednocześnie ze względu na ich określoną i stosunkowo niewielką ilość jest bardzo drogi i nie każdy może sobie pozwolić na jego zdobycie.

Ze strony wirtualnych walut, a zwłaszcza Dash’a ten odważny ruch marketingowy wygląda jeszcze lepiej i może wpłynąć bardzo pozytywne na promocję tej krypto waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *