Ronaldo Souza twierdzi, że Jack Hermansson odrzucił propozycję rewanżu na gali UFC Vegas 16

mmajunkie.com

Weteran wagi średniej UFC Ronaldo Souza mówi, że zaproponował walkę z Jackiem Hermanssonem w rewanżu na gali UFC Vegas 16, ale „Joker” odrzucił propozycję.

Początkowo Jack Hermansson miał walczyć z Darrenem Tillem w walce wieczoru UFC Vegas 16 zaplanowanej na 5 grudnia, ale Till wycofał się z walki przez kontuzję. Następnie Kevin Holland wszedł jako zastępstwo, ale on również został zmuszony do wycofania się z walki z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Hermansson został w końcu zestawiony do walki z Marvinem Vettori, który pierwotnie miał walczyć z Ronaldo Souzą na kolejnej gali UFC 256. Souza z kolei został zestawiony do walki z Hollandem, kiedy ten wyleczy się z koronawirusa.

Dla „Jacare”, 2020 rok był trudnym rokiem. Miał walczyć z Uriah Hallem na UFC 249, pierwszej gali UFC po wznowieniu działalności od czasu odwołania kilku gal z powodu pandemii koronawirusa, ale Souza i jego dwaj członkowie z narożnika mieli pozytywny wynik na COVID-19. Nie walczył od listopada ubiegłego roku, ale powróci do Oktagonu w walce przeciwko Hollandowi na UFC 256. Gdyby jednak zależało to od Souzy, to walczyłby w ten weekend z Hermanssonem na UFC Vegas 16 zamiast Vettoriego.

Rozmawiając z Sherdog.com, Souza potwierdził, że zgłosił się na ochotnika do walki z Hermanssonem na krótko przed galą, ale powiedział, że „The Joker” odrzucił propozycję. Oboje spotkali się wcześniej w kwietniu 2019 roku, a Hermansson wygrał wówczas przez jednomyślną decyzję. Souza chciał się zrewanżować, ale Hermansson miał powiedzieć, że nie ma mowy.

„Właściwie zaproponowałem zemstę na Hermanssonie, ale niestety nie zaakceptował walki.”

Jack Hermansson jest teraz zawodnikiem numer 4 w rankingu wagi średniej i jest zrozumiałe, że nie chciał ryzykować swojej pozycji przeciwko niesklasyfikowanemu weteranowi, którego już pokonał. Jednocześnie Souza mógłby ostatecznie okazać się bardziej korzystnym zestawieniem dla Hermanssona, posiadając większe nazwisko w przeciwieństwie do Vettoriego, który jest faworytem w kursach bukmacherskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *