Robert Krasoń zwycięzcą Pucharu Świata w kickboxingu na Irish Open 2016

Robert Krasoń Facebook
Robert Krasoń Facebook

W miniony weekend w Dublinie odbył się turniej Irish Open 2016 kickboxing na którym Robert Krasoń zdobył złoty medal.

Irish Open jest największym turniejem kickboxingu, a w tej edycji udział wzięło około 3800 zawodników z całego świata. Reprezentant piotrkowskiego klubu Tom Center, Robert Krasoń wywalczył złoto w formule full contact w kat. -81 kg. Robert miał planowo stoczyć trzy walki, ale do pierwszej walki nie doszło, ponieważ reprezentant Irlandii nie wyszedł do pojedynku. Druga walka, to zwycięstwo z Norwegiem, a w finale Robert pokonał reprezentanta Irlandii.

Zobaczmy jak Robert podsumowuje te dwa pojedynki:

„Wiedziałem, że walka z Norwegiem będzie ciężka bo wałczył już z nim mój kadrowy kolega Kacper Frątczak w finale Best Fighters we Włoszech, ale do walki wyszedłem pewny siebie. Walka wyglądała tak jak zakładałem, Norweg to wysoki zawodnik, bije dużo z dystansu. Ja starałem się być poza jego zasięgiem i atakowałem z kontry. W walce było trochę klinczu i przepychanki.

Irlandczyk z finału to dobry, dynamiczny bokser. Nie wdawałem się w bójkę. Trzymałem go lewym prostym w dystansie i starałem się mocno zakończyć prawym prostym, ale dobrze unikał ciosu, przez co wpadał i trochę klinczowaliśmy. Kopałem dużo zza dystansu. Kopnięcia dały sporo punktów w trzeciej rundzie.”

Zdobycie złotego medalu na tak dużym i prestiżowym turnieju jest ogromnym sukcesem dla Roberta Krasonia oraz polskiego kickboxingu. Zobaczmy z jakimi założeniami pojechał Robert na ten turniej i jak ocenia tegoroczny występ w Irlandii.

„Pojechałem do Irlandii zrobić dobre walki, nie myślałem o pucharze, chciałem zrobić przetarcie przed Mistrzostwami Polski w Piotrkowie Trybunalskim. Startowałem w wyższej wadze, aby nie męczyć organizmu ostrym ścinaniem. Wiedziałem, że czeka mnie ciężka robota, no i udało się zdobyć Puchar Świata. Tym razem Irlandia okazała się szczęśliwsza, rok temu na Irish zdobyłem brąz, tym razem krążek jest cenniejszy!”

Pozostaje pogratulować Robertowi zdobycia złotego medalu i życzyć kolejnych sukcesów w ringu.

One thought on “Robert Krasoń zwycięzcą Pucharu Świata w kickboxingu na Irish Open 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *