Reakcja Joanny Jędrzejczyk i Weili Zhang na otrzymanie nagrody za Najlepszą Walkę Roku

Harry How/Getty Images

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zareagowała na otrzymanie wyróżnienia za Najlepszą Walkę Roku na World MMA Awards 2020. Jej rywalka i aktualna mistrzyni Weili Zhang również zabrała głos po otrzymaniu nagrody.

Joanna Jędrzejczyk otrzymała to wyróżnienie za pojedynek z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang. Panie spotkały się w marcu w walce co-main event gali UFC 248, a stawką tego starcia był tytuł należący do Zhang. Podczas gdy Jędrzejczyk ostatecznie przegrała przez niejednogłośną decyzję, w tej walce nie było prawdziwych przegranych, gdyż obie zawodniczki stoczyły niewiarygodną wojnę i dały z siebie wszystko.

Chociaż od czasu wojny Zhang i Jędrzejczyk doszło do innych świetnych walk, nie było to szczególnie zaskakujące, że to właśnie te dwie zawodniczki otrzymały wyróżnienie Walki Roku.

Mimo porażki, Jędrzejczyk wydaje się być dumna z tego, co osiągnęła w klatce z Zhang. Na otrzymanie tej nagrody zareagowała wpisem na Instagramie.

„Cena bycia jedną z najlepszych. Dziękuję̨ wszystkim za tytuł WALKI ROKU @fightersonlymag. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa i jeszcze dużo przede mną̨ w karierze. To zaszczyt dzielić́ oktagon z wielkimi wojowniczkami @zhangweilimma. Zawsze z ogromną przyjemnością̨ oddaję się walkom, przygotowaniom i całemu show za każdym razem, gdy wchodzę do oktagonu. Nie mogę się doczekać co przyniesie przyszłość. Pamiętajcie, aby zawsze mocno marzyć o wielkich rzeczach i gonić za tym.”

Weili Zhang również szybko zareagowała na swoją nagrodę za walkę z Jędrzejczyk, która została uhonorowana nagrodą Walką Roku. Oto, co miała do powiedzenia mistrzyni:

„Było wiele wspaniałych pojedynków w tym roku i cieszę się, że wszystkim podobała się walka, którą stoczyłam z Jędrzejczyk. Ona jest prawdziwą mistrzynią, a jej wola i duch walki są godne podziwu. Gratulacje dla Ciebie JJ, to był zaszczyt dzielić z Tobą Okagon, jak również tą nagrodą. Mam nadzieję, że świat się uleczy i będę mogła wielokrotnie w nadchodzącym roku mierzyć się w Oktagonie przeciwko innym rywalkom na mistrzowskim poziomie. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje zespół ludzi, którzy pomagają mi być najlepszą, jaką tylko mogę być.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *