Rashad Evans chce walki z Ryanem Baderem

ufc.com
ufc.com

Suga planuje powrót do walk we wrześniu.

Minęło już ponad 1,5 roku od ostatniej walki Rashada Evansa (19-3-1, 14-3-1 w UFC, #3 w rankingu UFC), Amerykanin przez długi czas zmagał się z kontuzjami. Były mistrz wagi półciężkiej chciałby powrócić do klatki we wrześniu konfrontując się z Ryanem Baderem (19-4, 12-4 w UFC, #3 w rankingu UFC).

Zwycięzca 8 edycji TUF-a nie walczył od stycznia. Pierwotnie na 6 czerwca zaplanowano jego potyczkę z Danielem Cormierem ale do walki nie dojdzie, ponieważ zawodnik AKA został przesunięty do walki o pas po zawieszeniu Jona Jonesa. Bader od dłuższego czasu głośno mówi o tym, że chciałby zawalczyć o pas ale jest już niemal pewne, że to Alexander Gustafsson uzyska teraz status pierwszego pretendenta.

Jeśli Evans po powrocie pokona (jeśli w ogóle dojdzie do walki) Badera automatycznie stanie się poważnym zawodnikiem w wyścigu o titleshota. W dwóch ostatnich walkach – w 2013r – pokonał Dana Hendersona i Chaela Sonnena. Z kolei Ryan jest obecnie na fali 4 kolejnych zwycięstw po pokonaniu Anthony’ego Perosha, Rafaela Cavalcante, Ovince St. Preuxa i Phila Davisa.

4 thoughts on “Rashad Evans chce walki z Ryanem Baderem

  1. Bader nie będzie chciał tej walki i w sumie nie ma się co dziwić. Zaczął już podkręcać atmosferę, żeby dostać szanse z DC. A jak mu przyjdzie walczyć z Rashadem, to już prawdopodobnie nigdy nie zawalczy o pas. Teraz ze względu na to, że dostał ustawionego wysoko w rankingach Davisa i ze względu na to, że nie bardzo ma kto o pas walczyć to on ma szanse się „wryć”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *