Quentin Domingos pokonał Antonio Silvę przed czasem na gali Megdan Fighting 9

Quentin Domingos zmierzył się w niedzielę z Antonio Silvą w walce MMA na gali Megdan Fighting 9: Under the Bright Sky w Serbii i pokonał Brazylijczyka przed czasem.

Portugalczyk Quentin Domingos (6-2) odniósł zwycięstwo przed czasem w starciu z byłym weteranem UFC Antonio Silvą, który swoje najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą. Domingos wrócił na ścieżkę zwycięstw po przegranej przez TKO (kontuzja nogi) w pierwszej rundzie w starciu z Izu Ugonohem w jego debiucie w MMA na gali KSW 54 w sierpniu ubiegłego roku.

Antonio Silva (20-12) wciąż nie potrafi podjąć decyzji o zakończeniu kariery pomimo fatalnej serii ośmiu porażek z rzędu. Od 2012 roku Silva dobił do ujemnego bilansu 3-12-1, z czego jedenaście porażek poniósł przez (techniczne) nokauty. Przejście do organizacji GLORY w 2017 roku skutkowało kolejną porażką przez TKO w starciu z Rico Verhoevenem. Następnie była walka bokserska na gołe pięści z Gabrielem Gonzagą w 2019 roku. Również zakończyła się ona przegraną Silvy przez techniczny nokaut. Teraz, dwa lata poza rywalizacją w sportach walki i cztery lata od swojej ostatniej walki w MMA, Silva poniósł kolejną porażkę.

Minęła dłuższa chwila zanim Walka się rozkręciła, obaj zawodnicy mieli czas na wybadanie się wzajemnie i to Domingos w końcu ruszył z pierwszą ofensywą zadając serię ciosów szarżując na „Bigfoota”. Po tym nastąpiła długa walka w klinczu przy linach, która została przerwana przez sędziego po tym, jak Silva trafił kolanem poniżej pasa.

Po dwóch niskich kopnięciach, Domingos skontrował prawym prostym i trafił Silvę, który ratując się ponownie wszedł w klincz przy linach. Brazylijczyk kolejny raz obijał kolanami uda rywala. Po kilku sekundach sędzia wstrzymuje walki i ustawia obu zawodników z powrotem na środku, po czym rozlega się gong kończący pierwszą rundę.

Na początku drugiej rundy obaj zawodnicy wagi ciężkiej wymieniają sporo ciosów i „Ruskov” ponownie trafił Brazylijczyka potężnym prawym sierpowym. „Bigfoot” został wytrącony z równowagi i zamroczony wpadł głową w liny. Domingos próbował go skończyć jednak sędzia wkroczył do akcji i przerwał walkę, starając się rozdzielić obu zawodników, ale doszło do nieporozumienia, ponieważ Domingos nadal atakował zaskoczonego przerwaniem walki Silvę.

Ostatecznie Quentin Domingos pokonał Antonio Silvę przez TKO w 2 rundzie.

Poniżej cała gala Megdan Fighting 9 wraz z walką Domingos vs Silva.