Pro-Fight powraca

 Pamiętacie galę Pro fight? Na początku zeszłego roku zorganizowali naprawdę dobrą imprezę, potem niestety niewypaliły dwa kolejne podejścia. Teraz Pro-Fight powraca w trochę zmienionym składzie organizacyjnym. Osobą, która teraz reanimuje imprezę jest Piotr Szymanowski, redaktor naczelny poczytnego magazynu „Sport dla wszystkich”. 18 czerwca we Wrocławiu zapowiadają się dobre walki. Zobaczymy min.: Jeana Silvę, Marcina Helda, Mario Neto, Temistoklesa Teresiewicza, Tadasa Rimkeviciusa, Przemka Biskupa, Krzyśka Piechotę, Jordana Błocha, Daniela Omielańczuka.

Walki już ogłoszone:

Jean „White Bear” Silva (Brazylia) vs. Marcin Held ( Bastion Tychy)
Jean Silva to czarny pas Bjj i były zawodnik legendarnego zespołu Chute Boxe. Zaczynał od judo, a następnie wiele lat ćwiczył capoeirę i w swoje walki wplata widowiskowe techniki z tej sztuki. Legitymuje się zawodowym rekordem 17 – 10 – 3, „na rozkładzie” ma takich zawodników jak Leo Santos, Robbie Olivier, Chris Brennan i Milton Vieira. To będzie ciężka przeprawa dla młodego Marcina Helda, zwłaszcza, że trzy tygodnie wcześniej toczy inny ciężki pojedynek, z Łukaszem Sajewskim na Angels of Fire. Osiemnastolatek z Tych jak burza idzie przez polską wagę lekką – dziewięć zwycięstw zawodowych, w tym nad Borysem Mańkowskim, Rafałem Lasotą, Arturem Sowińskim i Mariuszem Abramiukiem. Czy da radę Brazylijczykowi, który zawodową karierę rozpoczął, gdy Marcin miał dziesięć lat?

Mario „Sucata” Neto (Brazylia/Wlk. Brytania) vs. Temistokles Teresiewicz (Łódź)
 Mario, czarny pas Bjj trenujący w brytyjskim klubie Wolfslair Academy już raz walczył z Polakiem. Nie dał mu rady Przemek Mysiała. Jego rekord to 10-5-0. Jego przeciwnik to jeden z pierwszych Polaków w MMA. Temik powraca po ponad pięciu latach do walki. Legitymujący się rekordem 2-2-2 Łodzianin ostatnią walkę stoczył z Przemkiem Biskupem (przegrał). Znany był min. z afery jaka towarzyszyła jego zwolnieniu z policji na fali nienawiści do MMA rozpętanej parę lat temu przez szukających poklasku pseudodziennikarzy.

Przemysław „Balon” Biskup (Gameness Team Poznań) vs. Tadas „Lithuanian Bear” Rimkevicius (Litwa)
 Balona sympatykom MMA przedstawiać nie trzeba. Jeden z czołowych polskich „ciężkich” (6-1), były zawodnik Strefy Walki, a obecnie Gameness Team, stanie przed zadaniem pomszczenia klubowych kolegów, obecnego i byłego. Rimkevicius (16-5) wygrał bowiem (co prawda nawet w opinii wygwizdującej werdykt litewskiej publiczności niezasłużenie) z Arturem Głuchowskim ze Strefy, a ostatnio w Poznaniu w dość dziwnych okolicznosciach uznano za no contest jego walkę z Rafałem „Uszolem” Dąbrowskim (dawniej Strefa, obecnie Gameness).

Krzysztof Piechota (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs. Łukasz Porębski (Arrachion MMA Olsztyn)
 Po niedawnym zwycięstwie nad Mistrzem Polski ADCC niepokonany Piechota (6-0) zmierzy się z klubowym kolegą Mameda Khalidowa legitymującym się zawodowym rekordem 2-1

Jacek Piersiak (Luto Team Warszawa) vs. Jurij Dobkow (Białoruś)
Dwaj debiutanci, jeden to ważący ok. 160 kg sumoka, drugim żołnierz specnazu.
Nie znamy jeszcze przeciwników dla Jordana Błocha (Shikon Łódź), Jakuba Boczka (Boi Team Wrocław), Daniela Omielańczuka (Palestra Warszawa) i Igora Kołacina.

One thought on “Pro-Fight powraca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *