Prawdziwa walka na prastarych zasadach Muay Boran podczas ME Muaythai IFMA 2014

Dla polskich fanów i wielbicieli Sztuk Walki organizatorzy Gali Finałowej Mistrzostw Europy Muay Thai IFMA 2014, która odbędzie się w Krakowie w dniu 28 września, przygotowali niespodziankę w postaci pierwszej prawdziwej walki na prastarych zasadach Muay Boran z jakich wywodzi się współczesny Tajski Boks.

Sensacja jest tym większa, iż w pojedynku wieczoru podczas Gali Finałowej wystąpi polski mistrz świata Rafał Simonides z Krakowa! Przeciwnikiem polskiego zawodnika będzie jeden z tajskich mistrzów, biegłych w tej Sztuce Walki. Pojedynek jest częścią wielkiej kampanii „Muay Thai przeciw Narkotykom”, która daje młodzieży alternatywę i redukuje zachowania ryzykowne.

Muay Boran to źródło wszystkich tajskich sportów walki i takie walki są toczone do dziś w Tajlandii, Laosie i Kambodży. Odbywają się one bez rękawic, a dłonie zawodników owinięte są jedynie specjalnymi sznurami nazywanymi Kaad Chuek. Ze względu na sposób owinięcia rąk i brak rękawic w walce ciosy zadawane przez zawodników są znacznie mocniejsze, a zastosowane do owinięcia rąk tradycyjne owijacze mają na celu zwiększenie obrażeń u przeciwnika, nie zaś jego ochronę. Muay Boran wykorzystuje maksymalną siłę ciosów zadawanych łokciami, kolanami oraz łączenia ich w kombinacje ciosów wraz z głową, pięściami, stopami i stosowaniu dźwigni, zadawanych z pełną siłą i szybkością.

Tak właśnie będzie w hali Kraków Arena, gdzie w niedzielę, 28 września, polski i tajski mistrz wyjdą do ringu by stoczyć WALKĘ JAKIEJ JESZCZE W POLSCE NIE BYŁO! To walki tylko dla najtwardszych zawodników!

Rafał Simonides to mistrz świata największej światowej organizacji zawodowego tajskiego boksu jaką jest WMC. W swojej karierze trenował wiele lat pod okiem największych legend Muay Thai w Tajlandii. Wygrał 39 zawodowych pojedynków, a tylko 9 razy schodził pokonany. Toczył pojedynki przed Pałacem Króla Tajlandii w dniu jego urodzin, co jest największym zaszczytem nie tylko dla Tajów, ale także specjalnym wyróżnieniem dla obcokrajowców. Właśnie Rafał jest pierwszym Polakiem, który odbył pojedynek Muay Boran podczas pobytu w Królestwie Tajlandii. Teraz stanie ponownie do takiej walki na polskiej ziemi.

Mistrzostwa Europy Muay Thai IFMA 2014 w Krakowie to jedna z największych europejskich imprez Sportów Walki i największe wydarzenie Sztuk Walki w Polsce. Ponad 500 zawodników z kilkudziesięciu krajów naszego kontynentu stanie do kilkudniowej rywalizacji, by godnie reprezentować swoje kraje, zdobywać medale i pokonywać własne słabości. To także wielkie wyzwanie dla Polski i wielka szansa na zaprezentowanie naszego kraju całej Europie. Stąd wielka prośba do fanów, kibiców i sympatyków sportu – wspierajcie ME i bądźcie z nami. Bilety na galę dostępne przez sieć punktów Ticketpro i przez stronę Ticketpro.pl

Informacja prasowa

One thought on “Prawdziwa walka na prastarych zasadach Muay Boran podczas ME Muaythai IFMA 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *