Poznajcie Angelę Lee – wschodzącą gwiazdę MMA z Singapuru

MMAMania.com
MMAMania.com

19-letnia Angela Lee (2-0) zadebiutowała zawodowo w MMA w maju, ale zdążyła wygrać już dwie walki dla ONE Championship w kolejnej zmierzy się w listopadzie z Natalie Gonzales Hills (2-2).

„Moim celem jest walka o pas wagi słomkowej ONE, bo to moja naturalna kategoria. Mogę jednak iść wagę w górę lub w dół, jeśli dostanę walkę o tytuł.”

Ojciec Lee pochodzi z Singapuru i uczył ją technik sztuk walki odkąd nauczyła się chodzić. Jej matka pochodzi z Korei. Obydwoje rodzice są posiadaczami czarnych pasów w taekwondo. Lee spędziła większość życia na Hawajach, jednak niedawno przeprowadziła się do Singapuru, aby dołączyć do teamu Evolve MMA.

„Jest super! Wszyscy w Evolve są tacy mili. Pracuję z fantastycznymi trenerami i mistrzami świata różnych sztuk walki.”

Następna przeciwnika Lee, Gonzales Hills, będzie dla niej innym wyzwaniem, niż jej poprzedniczki:

„Wiem, że jest agresywną zawodniczką, która dwa razy wygrała przez poddania. Moja pierwsza rywalka była mocną stójkowiczką, druga – mocną zapaśniczką, a trzecia będzie mocną grapplerką. Cieszę się, że ONE Championship daje mi możliwość pokazywania moich możliwości we wszystkich płaszczyznach walki.”

Dla Lee będzie to trzecia walka w ciągu 7 miesięcy, ale zawodniczka nieprzerwanie trenuje żeby rozruszać swoją karierę MMA:

„Po walce mam kilka dni wolnego na świętowanie, ale w ciągu tygodnia wracam na treningi. Chcę być cały czas w formie, żebym była w każdej chwili przygotowana na walkę.

Jestem niesamowicie wdzięczna, że mogę tak często walczyć. Nie miałam żadnych kontuzji, a cięcie wagi to nie problem.”

Z jej chęciami walki w trzech kategoriach wagowych i nawykiem kończenia walk w pierwszych rundach, nie powinna długo czekać na pojedynek o pas. Lee chce być pierwszą Singapurką, która zdobędzie tytuł mistrzowski ONE Championship.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *