Poważny stan zdrowia mistrza wagi średniej UFC Roberta Whittakera

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mało optymistyczne informacje pojawiły się na temat stanu zdrowia mistrza wagi średniej UFC Roberta Whittakera, który jakiś czas temu został usunięty z karty walk gali UFC 221.

Robert Whittaker miał zmierzyć się z Luke Rockholdem w obronie tytułu na gali organizowanej 11 lutego w Perth w Australii. Whittaker był zmuszony wycofać się z tej walki ze względu na bliżej nieokreśloną wówczas kontuzję. Dziś już wiadomo, że nie jest to kontuzja lecz zakażenie gronkowcem.

Prezydent UFC Dana White ujawnił dokładną przyczynę usunięcia Roberta Whittakera z głównej walki wieczoru gali UFC 221. White powiedział TSN po gali UFC 220, że Whittaker cierpi na niewyleczoną infekcję gronkowcem, który zaatakował jego żołądek.

„Jego żołądek zaatakowała infekcja gronkowcem. Z tego, co rozumiem, nie była ona właściwie leczona i zaczęło zjadać inne części jego narządów wewnętrznych. Jego stan jest poważny, więc minie trochę czasu, zanim wróci.

Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia, ale ta infekcja zagraża jego życiu, jeśli nie będzie potraktowana we właściwy sposób.”

Robert Whittaker został niekwestionowanym mistrzem wagi średniej po tym jak Georges St-Pierre zrzekł się tytułu ze względu na chorobę jelit. Nowym rywalem byłego mistrza wagi średniej Luke Rockholda na gali UFC 221 będzie Yoel Romero.

3 thoughts on “Poważny stan zdrowia mistrza wagi średniej UFC Roberta Whittakera

  1. Trudno ważniejsze zdrowie ,fajnie że ufc pokazuje Polsat sport ,gale220 ufc fajnie się oglądało .trzecia stacja która pokazuje tą organizację myślałem że dłużej nie Bedzie dostępu ale się pomyliłem,oglądam tą organizację od kilkunastu lat .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *