Polityk odpowiedzialny za zakazanie MMA w stanie Nowy Jork pod lupą FBI

Jak wie wielu fanów MMA, sport ten w stanie Nowy Jork jest zabroniony od wielu lat. Teraz padły podejrzenia, że ta decyzja mogła mieć naturę korupcyjną.

We wszystkich pozostałych stanach MMA jest dozwolone. Głównym odpowiedzialnym jest radny Sheldon Silver. Zdaniem śledczych FBI Silver przez ponad 10 lat przyjmował pieniądze od firmy prawniczej Goldberg & Iryami, których nie wpisywał do swojego zeznania podatkowego. Według raportu do roku 2013 dostał łącznie ok. 650 000 dolarów.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze za co dokładnie otrzymał tę kwotę, jednakże można przypuszczać, że podjęcie mało popularnej i całkowicie odosobnionej w skali kraju decyzji zakazującej MMA mogło być motywowane korzyścią finansową.

Obecnie walki zawodowe w Nowym Jorku nie odbywają się, natomiast walki amatorskie odbywają się nielegalnie, bez regulacji, konkretnie ustalonych zasad, badań lekarskich(donoszono o przypadkach walk zawodników z wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub zarażonych Wirusem HIV), co niosło poważne ryzyko dla zdrowia i życia zawodników oraz niosło zagrożenie konsekwencjami prawnymi dla uczestników. Wolno natomiast trenować – klub Serra-Longo Fight Team, w którym trenuje między innymi obecny mistrz UFC w wadze średniej Chris Weidman znajduje się w Nowy Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *