Polacy przegrywają w Czeczenii na ACB 10

Na gali Absolute Championship Berkut 10: Coliseum Time wystąpiło dwóch Polaków. Piotr Wołowik z Silesian Cage Club oraz Jacek Czajczyński z Wydra Gym Częstochowa. Obaj przegrali niestety swoje walki przez decyzje. Piotr Wołowik przegrał z Abubakarem Vagaevem, a Jacek Czajczyński z Zelimkhanem Umievem.

Obydwaj polscy zawodnicy stawali naprzeciw niepokonanych Czeczenów. Wschodząca gwiazda czeczeńskiego MMA Abubakar Vagaev dotychczas legitymował się rekordem 1-0 a Zelimkhan Umiev 4-0.

Walka Wołowik vs. Vagaev odbywała się w kategorii do 77 kg. Po trzech rundach zaciętego pojedynku sędziowie jako zwycięzcę wskazali Vagaeva.

W starciu z walczącym w odwrotnej pozycji Umievem, którego stylem bazowym jest Sambo Czajczyński nie miał zbyt wielu okazji zaprezentować swoich umiejętności. Umiev zdominował walkę zarówno w stójce jak i w parterze. Spory wpływ na przebieg walki miało także to, iż Umiev bezkarnie stosował nieczyste zagrania, w tym dwukrotnie faulował naszego zawodnika, w pierwszej rundzie kopiąc go w krocze, natomiast w trzeciej rundzie trafiając go kolanem w głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *