Pedro Munhoz rozważa zejście do kategorii muszej po przegranej z Jose Aldo

UFC

Pedro Munhoz, pretendent do tytułu mistrza wagi koguciej UFC, przyznał, że po ostatniej porażce z Jose Aldo jest otwarty na przejście do wagi muszej.

Pedro Munhoz przegrał przez jednogłośną decyzją z byłym mistrzem wagi piórkowej UFC Jose Aldo w co-main evencie gali UFC 265. Walka odbyła się w wadze 135 funtów, w której Munhoz walczył do tej pory wyłącznie w UFC, ale po ostatniej porażce z Aldo, Brazylijczyk mówi, że rozważa przejście do dywizji muszej.

Rozmawiając z AG Fight po porażce z Aldo, sklasyfikowany na #9 miejscu w rankingu wagi koguciej Munhoz przyznał, że intensywnie rozważa przejście do kategorii 125 funtów. W rzeczywistości, wodcinku „The Thrill and the Agony”, Munhoz powiedział Aldo, że myśli o tym.

„To było coś, o czym myślałem po walce i przeanalizowałem fakt, że Aldo walczył przez długi czas w wadze piórkowej i, mając za sobą profesjonalny zespół wykonał świetną robotę. Zachował pęd i siłę, ale zszedł niżej bez problemów i najważniejszym faktem jest to, że powrót do zdrowia obył się bez przeszkód. To sprawiło, że zacząłem myśleć o tej możliwości (zejścia do lżejszej kategorii). Chcę zobaczyć, jakie będą kolejne kroki, kogo mi zaproponują, ale jest to możliwość, której nie wykluczam.

Zawsze miałem spokojny okres na zrobienie wagi koguciej, więc jeśli zejdę do wagi muszej, ten czas diety byłby dłuższy i bardziej uregulowany, co dla mnie jest w porządku. Przychodzi czas, kiedy musimy wytyczyć nową ścieżkę, więc jest szansa). Nie wiem czy nastąpi to w kolejnej walce czy w drugiej. Ale myślę, że tak się stanie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *