Ovince Saint Preux vs. Rafael Cavalcante na karcie UFC 196

UFC 196 St Preux vs Cavalcante

Byli zawodnicy Strikeforce wagi półciężkiej Ovince Saint Preux i Rafael Cavalcante zmierzą się na karcie wstępnej na gali UFC 196 w lutym.

Obaj zawodnicy wejdą do Oktagonu po porażkach. Ovince Saint Preux (18-7) przegrał walkę z Gloverem Teixeirą na UFC Fight Night 73 natomiast Rafael Cavalcante (12-6, 1 NC) ma za sobą dwie porażki z Ryanem Baderem na UFC 174 i Patrickiem Cumminsem na UFC 190.

Sklasyfikowany na miejscu #6 w rankingu UFC, OSP stracił szansę na walkę o pas po porażce z Teixeirą. Mając za sobą osiem walk w UFC z czego dwie przegrane, Saint Preux do najważniejszych zwycięstw może zaliczyć wygrane z Patrickiem Cumminsem i Mauricio Rua przez KO i TKO.

„Feijao” zajmuje odległą #14 pozycję w rankingu i zdecydowanie gorzej wiedzie mu się w UFC niż w Strikeforce ponieważ z czterech walk wygrał tylko jedną z Igorem Pokrajacem. Największym sukcesem Cavalcante było zdobycie tytułu mistrza wagi półciężkiej Strikeforce po pokonaniu Muhammeda „King Mo” Lawala w 2010. Niestety długo nie cieszył się tytułem ponieważ już w pierwszej obronie stracił go na rzecz Dana Hendersona. Zanim Cavalcante przeszedł do UFC został zawieszony na rok przez CSAC za wpadkę dopingową po wygranej walce z Mike’m Kylem, której wynik został zmieniony na nierozstrzygniętą.

Walką wieczoru gali UFC 196 będzie pojedynek rewanżowy między Fabricio Werdumem i Cainem Velasquezem, którego stawką będzie tytuł wagi ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *