Oświadczenie Dana White’a w sprawie Andersona Silvy w którym mówi o sprawiedliwym procesie

Szef UFC Dana White wydał własne oświadczenie odnoszące się do pozytywnego wyniku testu Andersona Silvy.

We wtorek organizacja UFC wydała swoje oficjalne oświadczenie w związku z pozytywnymi wynikami testów antydopingowych Andersona Silvy i Nicka Diaza.

Poniżej oświadczenie Dana White’a:

„Anderson Silva jest jednym z najwspanialszych zawodników jaki widział ten sport. Ma długą i wybitną karierę w MMA. W ciągu trwającej dziewięć lat kariery w UFC, Anderson nigdy nie uzyskał pozytywnego wyniku na niedozwolone substancje. W świetle tego, chcemy mieć pewność, że Anderson zostanie sprawiedliwie osądzony, a my będziemy go w tym czasie wspierać. Kiedy sprawa będzie się toczyć, Anderson będzie kontynuował swoją rolę trenera w The Ultimate Fighter Brazil. Oczywiście będziemy monitorować działania Komisji Sportowej Stanu Nevada (NSAC).

W pełni popieramy program antydopingowy i działania Komisji w tej kwestii, które finansujemy przez ponad dwa lata. Badania tego rodzaju są ważne, aby zachować czystość tego sportu. Dyrektor laboratorium w Salt Lake City będzie wyjaśniał terminy wyników Andersona i dlaczego Komisja i UFC nie otrzymały wyników przed 3 lutego, zaraz po walce.

„Kiedy wszystkie jego wyniki zostały podane do publicznej wiadomości i NSAC ogłosiła swoją decyzję, będziemy ją szanować i postępować dalej do przodu.”

3 thoughts on “Oświadczenie Dana White’a w sprawie Andersona Silvy w którym mówi o sprawiedliwym procesie

  1. …są też lepsi i gorsi oraz najlepsi… Kiedy ktoś nieskazitelny na przestrzeni tak wielu lat jest nagle poddany pod wątpliwość, to obyczajowo uznanym jest branie pod znak zapytania prawdziwości wyniku, tym bardziej, że znamy przypadki pomyłek… A bronić może się każdy, choć nie każdy chce. Wach na ten przykład nie składał żadnych roszczeń prawnych do wyniku, nie odwoływał się odeń, zwyczajnie powtarzał, że niczego nie brał… 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *