Organizacja Cage Warriors oficjalnie potwierdziła 4-osobowy turniej w kategorii piórkowej

Zwycięzca turnieju zostanie mistrzem kategorii piórkowej.

Poznaliśmy kolejny interesujący turniej w jednej z najbardziej liczących się organizacji MMA w Europie. Tym razem będzie to 4-osobowy turniej, który wyłoni nowego mistrza organizacji Cage Warriors w kategorii piórkowej.

W pierwszy starciu półfinałowym zobaczymy pojedynek Lewisa Monarcha (10-3) z Deanem Truemanem (8-4), a w drugim Aidena Lee (6-2) z Paullem McBainem (6-0). Oba pojedynki odbędą się 20 października podczas gali Cage Warriors 98 w Birmingham. Zwycięzcy pojedynków zmierzą się o mistrzowski pas jeszcze w tym roku.

Lewis Monarch stoczył m.in. jeden pojedynek w organizacji Bellator, który przegrał z Jeremym Petleyem przez niejednogłośną decyzję. Swoją przygodę z MMA rozpoczął od imponującej serii ośmiu zwycięstw z rzędu, ale jego ostatni bilans zanotowany w pięciu ostatnich pojedynkach to 2 wygrane oraz 3 porażki. Dean Trueman rozpocznie turniej z bilansem 4 zwycięstw w 5 ostatnich pojedynkach. Ostatni pojedynek stoczył podczas gali Cage Warriors 92 wygrywając z Corrinem Eatonem przez decyzję.

Aiden Lee większość swoim zawodowych występów stoczył dla Cage Warriors. W ostatnim pojedynku pokonał Toma Mearnsa przez decyzję, a wcześniej pokonał polskiego zawodnika, Kacpra Formelę. Paull McBain to niepokonany szkocki zawodnik, którego bilans w Cage Warriors to (3-0)