ONE Championship: Unbreakable II w Fightklubie. Pora na starcia w królewskiej kategorii

ONE Championship nie zwalnia tempa! Zaledwie tydzień po gali Unbreakable na fanów sportów walki czeka kolejne show pod tym samym tytułem. Tym razem w Singapurze karty rozdawać będą fighterzy w królewskiej kategorii wagowej. Na żywo w Fightklubie!

W walce wieczoru podczas Unbreakable II Włoch Mauro Cerilli zmierzy się z pochodzącym z Rosji, ale trenującym na co dzień w Sztokholmie, Abdulbasirem Vagabovem. Obaj fighterzy są mistrzami mieszanych sztuk walki w swoich krajach, a wygrana w Mieście Lwa przybliży jednego z nich do pojedynku z Brandonem Verą, aktualnym czempionem wagi ciężkiej ONE. 

Zawodowy rekord Cerilliego to 13-4, a blisko 70% zwycięstw odniósł on przez nokaut. Włoch słynie z piekielnie mocnego i skutecznego uderzenia, nieobce jest mu jednak kończenie walk przez poddanie. W taki właśnie sposób pokonał choćby czterokrotnego mistrza świata w Muay Thai i kickboxingu w wadze ciężkiej, Alaina Ngalaniego. Mistrzem nokaut bez wątpienia nazwać można również Vagabova. Rosyjski czempion mieszanych sztuk walki legitymuje się rekordem 12-1, a aż 10 z tych wygranych odniósł, nokautując swoich rywali już w pierwszych rundach. Seria siedmiu kolejnych zwycięstw zapewniła mu kontrakt w ONE. W Singapurze będzie chciał potwierdzić, że w pełni na niego zasłużył. – Nie denerwuję się – zapewnia Rosjanin – To mój przeciwnik powinien się denerwować. Nie mam określonego planu na tę walkę. Po prostu wyjdę do oktagonu i będę uderzał, próbując zniszczyć rywala. Ludzie lubią oglądać starcia w wadze ciężkiej, bo gdy bije się dwóch dużych facetów, to większość walk kończy się nokautem. Czy tak będzie i tym razem? 

Równie ciekawie zapowiada się drugi pojedynek wieczoru pomiędzy Japończykiem Daichim Takenaką a Brazylijczykiem Ivanildo Delfino. Pierwszy z nich ma już na koncie kilka spektakularnych wyników w wadze koguciej, a teraz chce zaznaczyć swoją obecność w kategorii piórkowej. Pochodzący z Osaki fighter może pochwalić się dorobkiem 12-2-1, a w przeszłości zwyciężał już m.in. z pretendentami do tytułu mistrza świata ONE w wadze koguciej, Leandro Issą i Dae Hwan Kimem. Delfino w piątek w Singapurze powalczy o dziewiątą profesjonalną wygraną w karierze. Bilans ośmiu zwycięstw Brazylijczyka uzupełnia jedna porażka, poniesiona rok temu z rąk innego Japończyka, Tatsumitsu Wady. W piątek „Monstrinho” zrewanżuje się za nią na innym czołowym zawodniku z Kraju Kwitnącej Wiśni? 

Kartę walk Unbreakable II otworzą, podobnie jak zakończą, przedstawiciele królewskiej kategorii wagowej, Alain Ngalani i Oumar Kane. Pierwszy z nich to czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej w kickboxingu i Muay Thai, dla drugiego – fantastycznego zapaśnika, który kontynuuje karierę w MMA – będzie to debiut dla organizacji ONE. 

Gala ONE Championship: Unbreakable II już 29 stycznia o godz. 13.30 w Fightklubie!

Walka wieczoru
MMA 120 kg: Mauro Cerilli vs. Abdulbasir Vagabov

Co-main event
MMA 61 kg: Daichi Takenaka vs. Ivanildo Delfino

MMA 66 kg: Chen Rui vs. Kwon Won Il
Kickboxing 102 kg: Mihajlo Kecojevic vs. Beybulat Isaev
MMA Catchweight 62,5 kg: Sovannahry Em vs. Choi Jeong Yun
MMA 120 kg: Alain Ngalani vs. Oumar Kane

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *