ONE Championship rezygnuje z soccer kicków

ONE Championship
ONE Championship

Organizacja ONE Championship podjęła decyzję o zakazaniu stosowania przez zawodników kopnięć na głowę rywala kiedy jest on w parterze tzw. soccer kicków.

Największa azjatycka organizacja MMA jako jedna z niewielu obecnie organizacji pozwalała dotychczas stosować takie ciosy, co nawiązywało m.in. do dawnej japońskiej organizacji PRIDE FC. Soccer kicki były przez jednych traktowane jako metoda zbyt brutalnego rozprawienia się z przeciwnikiem, a przez innych bardzo doceniane. Pewne jest jednak to, że ta metoda była bardzo emocjonująca i widowiskowa oraz często kończyła pojedynki.

Prezes organizacji Chatri Sityodtong ogłosił 13 sierpnia, że stosowanie soccer kicków będzie wykluczone z rywalizacji.

„Od tej gali w Makao, nie pozwolimy na dalsze stosowanie kopnięć na głowę na obalonym zawodniku.”

Sityodtong oznajmił mediom, że dotychczasowo dozwolone kopnięcia będą od teraz zabronione, a w przypadku gdy zawodnik w ferworze walki zapomni i nieświadomie złamie zasadę, zostanie upomniany, a w dalszej konsekwencji również ukarany odjęciem punktu. W przypadku gdy sędzia uzna, że zawodnik świadomie i celowo z premedytacją kopnął rywala w głowę może podjąć decyzję o dyskwalifikacji.

Jak oceniacie zmianę wprowadzoną przez ONE Championship? Uważacie, że  to dobra decyzja podyktowana bezpieczeństwem zawodników, czy zła zmniejszająca widowiskowość pojedynków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *