Obóz Nurmagomedova chce Eddiego Alvareza jeśli UFC zestawi walkę McGregor vs Ferguson

UFC.com / Esther Lin/MMA Fighting

Obóz Khabiba Nurmagomedova chce walki z Eddie Alvarezem, jeśli UFC zdecyduje się zestawić w pierwszej kolejności pojedynek między Conorem McGregorem a Tonym Fergusonem.

Pretendent do tytułu wagi lekkiej, Khabib Nurmagomedov poinformował w tym tygodniu na swoim Instagramie, że nadchodzi coś dużego i że Orzeł rozpoczął polowanie. Może to oznaczać tylko to, że wkrótce powinniśmy poznać rywala Dagestańczyka.

Wszyscy zastanawiamy się, czy Khabib zmierzy się z tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, Tony’m Fergusonem, czy niekwestionowanym mistrzem Conorem McGregorem. Tymczasem jedną z opcji może być taka, że Nurmagomedov  nie zmierzy się w kolejnej walce z żadnym z tych dwóch zawodników jeśli UFC zestawi ich ze sobą.

Ojciec Khabiba, Abdulmanap stwierdził w rozmowie z matchtv.ru, że wolałby zobaczyć swojego syna w walce z byłym mistrzem Eddie Alvarezem, jeśli walka pomiędzy dwoma mistrzami będzie zestawiona jako pierwsza.

„Rozumiemy to doskonale. Jeśli Conor i Ferguson zawalczą między sobą, dajcie nam Alvareza. Powiedział, że przygotowywał Barbozę dla Khabiba. Cóż, zobaczmy, pozwólmy mu teraz samemu się zmierzyć [z Khabibem].”

Nurmagomedov początkowo miał zmierzyć się z Fergusonem na początku tego roku, ale po tym, jak nie udało mu się zrobić wagi i ostatecznie wylądował w szpitalu, walka została odwołana i przełożona  na inną galę na której Ferguson pokonał Kevina Lee zostając tymczasowym mistrzem.

Teraz, kiedy wydaje się, że Conor McGregor wraca do akcji, pojawia się pytanie z kim się zmierzy. Do wyboru jest oczywiście Nurmagomedov i Ferguson, ale trzeba pamiętać też o trzeciej walce z Natem Diazem.

„Myślę, że Conor, Diaz i Ferguson, zamiast walczyć z Khabibem, będą walczyć między sobą po 30 razy.”

Nurmagomedov zgarnął 25 zwycięstwo w karierze pozostając niepokonanym, kiedy rozprawił się z Edsonem Barbozą na UFC 219 w grudniu. Z kolei Eddie Alvarez po stracie tytułu w walce z McGregorem na gali UFC 205, zmierzył się z Dustinem Poirierem na UFC 211, ale walka zakończyła się jako nierozstrzygnięta ze względu na nielegalne ciosy kolanami ze strony Alvareza. W swojej ostatniej walce na UFC 218, Eddie zmierzył się z niepokonanym Justinem Gaethje, którego posłał na deski w trzeciej rundzie latającym kolanem.

One thought on “Obóz Nurmagomedova chce Eddiego Alvareza jeśli UFC zestawi walkę McGregor vs Ferguson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *