Nurmagomedov: „Zwycięstwo Diaza z McGregorem i zdobycie przez niego pasa byłoby obrazą dla wagi lekkiej”

fot. ufc.com

Tak sądzi czołowy zawodnik wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov, który zdaje sobie sprawę, że trylogia między Conorem McGregorem i Natem Diazem jest nieunikniona.

Pojedynek między McGregorem i Diazem jest walką o wielkie pieniądze dlatego ani obaj zawodnicy, ani UFC nie chcą z niej zrezygnować. Mimo wszystko w wadze lekkiej jest całkiem spora kolejka pretendentów do walki o tytuł. Jednym z nich jest właśnie Khabib Nurmagomedov.

Nurmagomedov celuje w tytuł wagi lekkiej UFC, ale aktualna sytuacja w dywizji jest taka, że wciąż nie ogłoszono oficjalnie kiedy i z kim Conor McGregor stanie do pierwszej obrony pasa. Nieoficjalnie jest niemal pewne, że zmierzy się z tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem na gali UFC 219. Ten pomysł nie za bardzo podoba się Khabibowi, który uważa, że on powinien walczyć z Fergusonem, a McGregor z Diazem, do czego zresztą według niego wszystko zmierza.

„Wszyscy wiedzą, że galą z największym PPV i największą walką jest Conor vs. Diaz, a drugie miejsce zajęłaby walka ja vs. Conor. Teraz jednak walka Tony vs Conor może mieć sens, ponieważ Tony jest tymczasowym mistrzem, a prawdziwym mistrzem jest Conor. Walką za największe PPV jest jednak pojedynek Diaz vs. Conor o czym wszyscy wiedzą.”

Jednak Khabib uważa, że ​​McGregor nie będzie w stanie wygrać trzeciej walki z Diazem i uważa, że ​​strategia Diaza na walkę z Irlandczykiem, aby go pokonać powinna być dla niego znana.

„Myślę, że Diaz go pokona. Sądzę, że w trzeciej walce Diaz może go pokonać, bo teraz rozumie, że Conor nie ma kondycji. Wiesz, że on naciska pierwszą parę rund, a potem na koniec walki możesz go skończyć.

Co się jednak stanie, jeśli Diaz go pokona? Diaz zostaje mistrzem wagi lekkiej UFC? Nie rozumiem tego. Chodzi mi o to, że byłoby to okazaniem braku szacunku dla innych zawodników. Dlatego trochę się martwię o tę walkę, ponieważ jeśli UFC zestawi mnie z Tonym, a Conora z Diazem, to myślę, że ja pokonam Tony’ego Fergusona, a Diaz może pokonać Conora McGregora. Wtedy UFC może stracić dużą walkę – Khabib vs. Conor.”

One thought on “Nurmagomedov: „Zwycięstwo Diaza z McGregorem i zdobycie przez niego pasa byłoby obrazą dla wagi lekkiej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *