Nowa zawodniczka UFC Andrea Lee mająca zadebiutować na UFC 216 została wycofana z walki

Invicta FC

Nowo pozyskana przez UFC Andrea „KGB” Lee będzie musiała zaczekać na swój debiut, chociaż zestawiono ją już do walki na gali UFC 216.

Po tym jak serwis MMAFighting ogłosił, że Andrea Lee zmierzy się z również mającą zadebiutować w organizacji Kalindrą Faria na gali UFC 216, radość Lee została szybko przerwana przez USADA, która poinformowała, że zawodniczka musi przejść sześciomiesięczny okres nadzoru i testów. Wszystko dlatego, że Lee oblała testy antydopingowe w przeszłości, a dokładnie przed walką z Sarah D’Alelio na gali Invicta FC 16 w marcu ubiegłego roku.

Lee (8-2), jest obecną mistrzynią wagi muszej w organizacji Legacy FC. Od czasu oblania testów na obecność diuretyków i zawieszeniu przez NSAC na dziewięć miesięcy, „KGB” stoczyła w tym roku już cztery walki wygrywając trzy przed czasem i jedną przez niejednogłośną decyzję.

Od pewnego czasu w UFC jest taki przepis, że każdy powracający po dłuższej przerwie zawodnik lub mający w przeszłości problemy z dopingiem, musi przejść sześciomiesięczny okres testowy zanim będzie mógł walczyć.

Poniżej jest przedstawiony ten zapis w regulaminie:

„Nowy lub powracający zawodnik, który przyznaje się lub ma przedstawioną i udowodnioną historię stosowania lub posiadania substancji lub metody, która jest zaklasyfikowana jako zabroniona i umieszczona na liście zabronionych, nie może rywalizować w UFC, dopóki nie podda się testowaniu przez minimum sześć miesięcy przed startem. Zgodnie z życzeniem USADA, ci sportowcy mogą być również zobowiązani do dostarczenia co najmniej dwóch próbek z wynikiem negatywnym w ciągu co najmniej sześciomiesięcznego okresu zanim zostaną dopuszczeni do rywalizacji. Niniejsze postanowienie nie ma zastosowania w sytuacjach, w których (1) użycie przez zawodnika zabronionej substancji lub metody było zgodne z ważnym pozwoleniem na TUE (użycie w celach terapeutycznych) lub (2) USADA przyznaje zawodnikowi TUE w formie substancji lub metody.”

Andrea Lee ma zadebiutować w UFC po zakończeniu sześciomiesięcznego okresu testowego. Co do Kalindry Faria (18-5-1), to UFC miało nadzieję na utrzymanie jej w karcie walk jednak na chwilę obecną Brazylijka została z niej usunięta. Faria od swojej ostatniej porażki z Karoliną Kowalkiewicz na gali KSW 30 stoczyła trzy wygrane walki z czego dwie przed czasem. Ostatnią walkę stoczyła we wrześniu ubiegłego roku pokonując przez decyzję Carinę Damm w walce o pas wagi koguciej organizacji Titan FC.

UFC 216 odbędzie się w T-Mobile Arena w Las Vegas i jej walką wieczoru będzie pojedynek o tymczasowy tytuł wagi lekkiej między Tonym Fergusonem i Kevinem Lee, natomiast w drugiej walce wieczoru mistrz wagi muszej Demetrious Johnson będzie bronił tytuł przed Ray’em Borgiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *