Norifumi „Kid” Yamamoto wraca do UFC i zawalczy na UFC 184

Norifumi „Kid” Yamamoto (18-6, 1 NC) wraca do UFC po trzyletniej przerwie i zawalczy na gali UFC 184 na której jego rywalem będzie Roman Salazar (9-3).

Yamamoto był jednym z najbardziej cenionych zawodników na świecie z tych lżejszych kategorii wagowych. Japończyk walczył także w K-1 jednak z czterech pojedynków wygrał tylko jeden. W MMA walczył dla kilku dobrze znanych organizacji: Shooto, Hero’s, Dream i ostatecznie UFC. Yamamoto może się pochwalić jednym z najszybszych nokautów w historii MMA ponieważ na gali Hero’s 5 znokautował latającym kolanem Kazuyuki Miyatę w zaledwie 4 sekundy.

Do czasu przejścia do Dream, Norifumi radził sobie znakomicie mając 14 zwycięstw z rzędu. Niestety kolejne sześć pojedynków kończyło się aż pięcioma porażkami i tylko jedno zwycięstwo z Federico Lopezem na Dream 14. Trzy ostatnie porażki zaliczył w organizacji UFC dla której walczył w 2011 i na początku 2012 roku. W 2013 roku miał zmierzyć się z Ivanem Menjivarem na UFC 165 jednak został usunięty z walki i zastąpiony przez Wilsona Reisa. Od odejścia z UFC Yamamoto nie walczył nigdzie.

Yamamoto ma obecnie 37 lat i dawne sukcesy wydają się odległym wspomnieniem. Jego walka na UFC 184 z Romanem Salazarem ma przynieść nadzieję na powrót do dawnej formy.

Roman Salazar zadebiutował w UFC w październiku na UFC Fight Night 54 jednak debiut nie okazał się dla niego udany ponieważ przegrał z Mitchem Gagnonem przez poddanie w pierwszej rundzie.

UFC 184 to gala na której zobaczymy dwie walki o tytuły mistrzowskie. W pierwszej z nich Chris Weidman będzie bronił tytułu przed Vitorem Belfortem natomiast w drugiej Cat Zingano będzie chciała odebrać tytuł Rondzie Rousey.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *