Niko Price zawieszony i ukarany grzywną za oblany test na obecność marihuany. Walka z Donaldem Cerrone uznana za nierozstrzygniętą

Christian Petersen/Getty Images

Niko Price został zawieszony i ukarany grzywną przez Komisję Sportową Stanu Nevada (NSAC) po uzyskaniu pozytywnych wyników badań na obecność marihuany w organizmie. Jego wrześniowy większościowy remis w walce z Donaldem Cerrone na gali UFC Vegas 11 został zmieniony na walkę nierozstrzygniętą.

O sprawie poinformował Marc Raimondi z ESPN.

„Komisja z Nevady zawiesiła zawodnika UFC Niko Price’a na sześć miesięcy i ukarała go grzywną w wysokości $8,500 za pozytywny wynik testu na marihuanę. Jego remis z Donaldem Cerrone we wrześniu został zmieniony na walkę nierozstrzygniętą.”

To już drugi raz, kiedy Price uzyskał pozytywny wynik testu na marihuanę, co jest legalne w wielu stanach USA i w całej Kanadzie. Po raz pierwszy został zgłoszony za stosowanie tego środka po nokaucie w walce z Alexem Morono w 2017 roku, przez co wynik tej walki również został zmieniony na nierozstrzygniętą. Walka ta miała miejsce w Houston w Teksasie, poza jurysdykcją komisji w Nevadzie, ale mogła zostać uwzględniona w karze, którą tym razem otrzymał Price.

Przed pojedynkiem z Cerrone, Price został pokonany przez Vicente Luque’a przez TKO po interwencji lekarza. Przegrana ta została poprzedzona brutalnym zwycięstwem przez nokaut w walce z Jamesem Vickiem i przegraną przez TKO z Geoffem Nealem. Pomimo tych ostatnich niepowodzeń, Price zyskał reputację jednego z najbardziej ekscytujących zawodników w dywizji półśredniej.

Niko Price napisał krótki komentarz na Twitterze dotyczący oblanego testu i wynikającego z niego zawieszenia i grzywny.

„Dziękuję wam wszystkim za miłe słowa. Wrócę i będę gotowy do akcji zaraz po tym zawieszeniu w marcu/kwietniu.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *