Niespodziewane testy po konferencji przed UFC 146

Konferencja prasowa przed UFC 146

Zawodnicy wagi ciężkiej, którzy uczestniczyli we wczorajszej konferencji prasowej przed UFC 146 dostali więcej niż się spodziewali.

Szef Komisji Sportu Stanu Nevada (NSAC), Keith Kizer poddał wszystkich obecnych zawodników próbie na wykrycie niedozwolonych środków dopingujących. Wśród zawodników był mistrz wagi ciężkiej Junior dos Sanotos, pretendent do tego tytułu Alistair Overeem, Cain Velasquez, Frank Mir, Roy Nelson oraz Antonio Silva.

„Przywieźliśmy testy na konferencję zamiast fatygować zawodników do przyjazdu do specjalistycznych laboratoriów. Jeśli nie mogłoby to odbyć się w Las Vegas, musiałbym wówczas znaleźć laboratorium, a to sprawiłoby większe komplikacje,” powiedział Keith Kizer.

Testy były oczywiście losowe. Raport dotyczący testów stwierdza również, że wyniki mogą być udostępnione dopiero długo po UFC 146, która odbędzie się w MGM Grand Garden Arena w dniu 26 maja. Jednak w przypadku pozytywnego wyniku któregoś testu, obraz pierwszej w historii głównej karty walk obsadzonej samymi zawodnikami wagi ciężkiej może ulec zmianie.

Co ciekawe, jeden z głównych zawodników, Overeem zawalił test przed UFC 141, w którym dostał warunkową licencję na walkę, ale musiał przestrzegać ścisłych wytycznych danych przez komisję NSAC. Ostatecznie „Reem” przeszedł pomyślnie wszystkie testy i pokonał Brocka Lesnara przez TKO wysyłając go tym samym na emeryturę.

Antonio Silva również zaliczył w 2008 roku wpadkę z dopingiem, ale stanowczo zaprzeczył temu aby brał jakiekolwiek niedozwolone środki.

17 thoughts on “Niespodziewane testy po konferencji przed UFC 146

 1. „Ostatecznie „Reem” przeszedł wszystkie testy z pozytywnym wynikiem i pokonał Brocka Lesnara przez TKO wysyłając go tym samym na emeryturę.”

  Jeśli te testy miałyby pozytywny wynik to Reem nie zostałby dopuszczony do walki albo zmieniono by wynik na NC (w przypadku jego wygranej).
  Zwykle jeśli ktoś jest czysty (np. nie ma HIV w organizmie, dopingów etc.) to testy dają na obecność danej substancji mają wynik negatywny. ^^

  Chyba, że użyto tu „pozytywnym” jako zamiennik do „dobrym”.

 2. Zmieniłem to zdanie ponieważ faktycznie mogło wprowadzić w zakłopotanie. Wynik pozytywny w testach w tym przypadku w teście na obecność niedozwolonych środków oznacza, że w organizmie zostały wykryte różnego rodzaju substancje.

 3. Reem vs JDS – ciężka do przewidzenia walka.
  Jeden z możliwych scenariuszy to zacięty, wyrównany pojedynek i TKO na Reemie w 3-5 rundzie, pośrednio wynikający z braków kondycyjnych Aliego.
  Jednak każdy inny scenariusz jest równie prawdopodobny, w tym szybkie KO.

 4. JDS – wygra na 100%
  CAIN – wygra (nie skreslałbym tak łątwo Mira, Cain jest o niebo lepszym fajterem jednak Mir jest bardzo nieprzewidywalny, może jakiegos suba walnie i co wtedy? ^^)
  BIGFOOT – nie oszukujmy się, bigfoot to świetny zawodnik, który zdecydowanie przegrał tylko raz z Cormierem (pozostałe przegrane to wypadki przy pracy) i jakoś od tego momentu jak przewalił z Cormierem wszyscy wieszaja na nim psy i mówią ze to słaby fajter, przecież on zabije Nelsona 😀 moze nie bedzie KO (granitowa szczęka Roya) ale wygra przez decyzje murowanie!

 5. Nie podajemy tu pewnych typów tylko okazujemy swoje przewidywania. Dla mnie JDS wygra przez TKO. Oczywiście jest możliwość wygrania przez Reema ale jego wygranej przez poddanie sobie nawet nie wyobrażam, nie ta specyfika- bynajmniej według mojej całkowicie subiektywnej opinii.
  Mir ma szanse z każdym, z Cainem wyjątkowo małe ale ma. Nelson ma szanse ale wydaje mi się, że przegra, Silva jest na poziomie Weruma, a jak walka Nelsona z Werdumem wyglądała to raczej wszyscy widzieli 🙂

 6. Ali musi wygrac z JDS i nie ma innej opcji 😀 . w walce Cain vs Mir nie wypowiadam sie obejrze i bede sie cieszył super walką . W walce Roya to pierwszy raz w życiu mu kibicuje wiec War Nelson hehe 😀

 7. Czuje, że Dos Santos będzie unikał bliskiego kontaktu z Overeemem w obawie prze gilotyną bądź kolanami. Pytanie czy będzie chciał walczyć czy po punkty w zupełności go usatysfakcjonują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *