Nieoficjalnie Daniel Cormier i Volkan Oezdemir podpisali kontrakt na walkę na gali UFC 219

Fot. UFC.com

Jak nieoficjalnie podał szwedzki serwis kimua.se, Daniel Cormier i Volkan Oezdemir podpisali kontrakt na walkę, która miałaby się odbyć na gali UFC 219.

Jeżeli sprawa się potwierdzi, to będziemy mieli kolejną ciekawą walkę o tytuł wagi półciężkiej między broniącym go mistrzem Danielem Cormierem i sklasyfikowanym na drugim miejscu w rankingu Volkanem Oezdemirem, który w bardzo szybkim tempie dotarł na szczyt dywizji. W rankingu wyprzedza go tylko Alexander Gustafsson, który zdaje się nie dostanie teraz kolejnej szansy na walkę o pas.

Szwedzki serwis kimura.se poinformował, że walka jest zarezerwowana i obaj zawodnicy podpisali kontrakty.

„Szwedzcy fani mogą czuć rozczarowanie, ponieważ wydaje się, że Alexander Gustafsson nie otrzyma walki o tytuł z mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem. Według informacji pochodzących ze źródeł Kimury, Daniel Cormier ma spotkać się z numerem 2 w dywizji Volkanem Oezdemirem w grudniu. Nasze źródła potwierdzają, że obaj zawodnicy podpisali kontrakt na walkę. Do pojedynku ma dojść na gali UFC 219 zaplanowanej na 30 grudnia w Las Vegas.”

Dla Daniela Cormiera będzie to powrót po przegranej walce z Jonem Jonesem na UFC 214. Jak się później okazało, Jones nie przeszedł testów antydopingowych przed walką i w konsekwencji został pozbawiony pasa, a wynik walki zmieniono na nierozstrzygnięty.

Szwajcar Volkan Oezdemir może stanąć do pierwszej walki o pas UFC po zaledwie trzech pojedynkach w organizacji. W tych trzech zwycięskich walkach pokonał przez niejednogłośną decyzję Ovince’a Saint Preux oraz przez kapitalne nokauty w pierwszych rundach Mishę Cirkunova i Jimiego Manuwę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *