Nick Diaz planuje powrót na koniec roku

Kolejne wieści płyną ze strony Nicka Diaza, który planuje swój powrót do oktagonu  pod koniec roku.

Oczywiście wszystko będzie zależeć od tego, czy negocjacje w kwestii kontraktu pójdą pomyślnie bo jak sam mówi, jest jeszcze kilka spraw, które stoją na drodze.

Byłoby to trzecie wejście Nicka Diaza do UFC od 2003 i 2011 roku. Między tymi latami walczył także dla EliteXC, DREAM oraz Strokeforce. W 2011 roku wygrał walkę z BJ Pennem natomiast później poszło trochę gorzej i przegrał dwie ostatnie walki z Carlosem Conditem i Georgesem St-Pierre po czym jak sam stwierdził – odchodzi na emeryturę. Mimo wszystko Nick Diaz mierzył się z najlepszymi w swojej dywizji.

W miniony weekend dziennikarka Sports Illustrated spotkała Nicka Diaza na gali GLORY 17 i zapytała go o najbliższą przyszłość. Z wpisu na Twitterze wynika, że gdy tylko kontrakt zostanie dogadany, zobaczymy Nicka w klatce pod koniec roku lub na początku.

 

Od czasu ostatniej walki Diaza w kategorii półśredniej bardzo dużo się zmieniło dlatego w chwili obecnej ciężko stwierdzić kto mógłby być jego kolejnym przeciwnikiem. Rewanż z Carlosem Conditem raczej nie wchodzi w grę ponieważ Carlos nie wyrobi się w czasie z rehabilitacją po kontuzji kolana. Być może wybór padnie na Hectora Lombarda lub rewanż z Robbie Lawlerem? Na to jeszcze poczekamy, najważniejsze jest dogadanie umowy co ciągnie się już bardzo długo.

One thought on “Nick Diaz planuje powrót na koniec roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *