Neil Magny chętny i gotowy na pojedynek z Khamzatem Chimaevem

Per Haljestam-USA TODAY Sports

Weteran UFC w wadze półśredniej Neil Magny mówi, że jest otwarty na walkę z najlepszym prospektem Khamzatem Chimaevem pod koniec tego miesiąca na gali UFC Vegas 17.

Khamzat Chimaev miał zmierzyć się z numerem #3 w rankingu Leonem Edwardsem w dniu 19 grudnia w Las Vegas. Walka została zaplanowana na pięć rund i miała być głównym pojedynkiem wieczoru. Niestety, wydarzyła się katastrofa. Po tym, jak pojawiły się doniesienia, że Chimaev uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i walka była zagrożona, kilka dni później okazało się, że Edwards również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, i ostatecznie walka została przełożona na 2021 rok.

To pozostawia Chimaeva w trudnej sytuacji. Sklasyfikowany na #15 miejscu w rankingu „Borz” czekał na pojedynek z kimś z pierwszej piątki dywizji, a gdy ogłoszono walkę z „Rocky’m”, fani MMA mówili o tym starciu jako o potencjalnym kandydacie do „Walki Roku”. Po wycofaniu się Edwardsa z gry, Chimaev jest teraz w próżni, a po dodaniu do karty Anthony’ego Pettisa i Alexa Morono, wygląda na to, że UFC Vegas 17 jest już kompletnie obsadzona 15. walkami. Ale jeśli Chimaev jest chętny do walki, Neil Magny zajmujący #9 miejsce w rankingu mówi, że jest otwarty na walkę z Chimaevem w short notice.

Oto, co Magny napisał w swoich mediach społecznościowych po tym, jak odwołano walkę Edwardsa z Chimaevem.

„5 rundowa walka za dwa tygodnie, nie byłoby to dla mnie niczym nowym! Zadzwońcie do mnie. Jestem gotowy na pojedynek, UFC.”

Ze Stephenem Thompsonem i Geoffem Nealem jako pięciorundową walką wieczoru, jest wątpliwe, czy Magny będzie miał okazję walczyć z Chimaevem na tej gali w pięciorundowym pojedynku. Wciąż jednak istnieje szansa na to, że Magny nadal będzie mógł zmierzyć się z Chimaevem. Choć jest o wiele bardziej prawdopodobne, że Szwed będzie czekał, aż Edwards wyleczy się z COVID-19 i zawalczył z nim, miejmy nadzieję, że na początku 2021 roku. Jeśli jednak Chimaev nie chce czekac i jest naprawdę chętny do walki, to Magny już na niego czeka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *