Nate Diaz twierdzi, że Khabib Nurmagomedov zakończył karierę z rekordem 29-1

Josh Hedges Zuffa LLC via Getty Images

Nate Diaz nie należy do grupy osób na których wrażenie zrobiło zwycięstwo Khabiba Nurmagomedova w walce z Justinem Gaethje oraz decyzja mistrza wagi lekkiej o zakończeniu kariery po gali UFC 254.

„Orzeł” powiększył swój niepokonany rekord do 29-0 i obronił tytuł mistrza wagi lekkiej pokonując tymczasowego mistrza Justina Gaethje przez poddanie w drugiej rundzie.

Wysoce wyczekiwana walka o tytuł została uznana za najtrudniejsze wyzwanie dla Khabiba do tej pory. Jednak okazało się, że taka nie była. Zamiast tego, Nurmagomedov narzucił niesamowite tempo i presję, aby zdominować „The Highlight’a” na drodze do zwycięstwa w drugiej rundzie.

Podczas gdy wielu fanów i zawodników było pod wrażeniem kolejnego dominującego występu Khabiba Nurmagomedova, Nate Diaz stanął po przeciwnej stronie. Zamiast tego zawodnik ze Stockton skrytykował Justina Gaethje, a także dwóch poprzednich przeciwników Khabiba Conora McGregora i Dustina Poiriera, za brak wiedzy w dziedzinie jiu-jitsu.

Ponadto Diaz stwierdził że Nurmagomedov nie odszedł na emeryturę z doskonałym rekordem 29-0. Nate umieścił na Twitterze następującą wiadomość sugerującą, że sprawił Khabibowi jedyną porażkę w karierze.

„29 i 1”

W 2018 roku Nate Diaz powiedział w rozmowie z TMZ Sports, że „spoliczkował” Khabiba Nurmagomedova przed jego rosyjskimi przyjaciółmi i „nie zrobili nic”.

Następnie w 2019 roku, Diaz oskarżył Nurmagomedova o ukrywanie się przed potencjalną walką.

„Nie, to dlatego, że UFC odstawia mnie na bok, żebym przywrócił z powrotem dupę Conora z martwych. Chciałem walczyć z tchórzliwym dupskiem Khabiba, ale ukrywa się przestraszony.”

Pomimo uwag Nate’a Diaza, znakomita większość fanów i analityków uznaje rekord 29-0 Khabiba Nurmagomedova jako ten jedyny oficjalny i niepokonany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *