Na chwilę obecną jest zbyt wiele przeszkód, aby oczekiwać na walkę Jona Jonesa z Israelem Adesanya

UFC

Dana White uważa, że wiele spraw musi się ułożyć, zanim UFC będzie mogło zestawić pojedynek między Jonem Jonesem a Israelem Adesanya.

Prezydent UFC nie chce planować pojedynku pomiędzy dwoma topowymi zawodnikami UFC, ponieważ na drodze do super walki stoi „wiele ogromnych przeszkód”. Mimo, że trash talk i wrogie nastawienie między zawodnikami są obecne, White uważa, że czas i kategorie wagowe zagrażają szansom na walkę Jones vs Adesanya.

„Jon Jones przechodzi do wagi ciężkiej, sam nie wiem. Potem jest ta cała adka między nim a Adesanyą. Nie chcę się zbytnio ekscytować,” powiedział White w rozmowie z ESPN. „Adesanya musi najpierw walczyć z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem, a Jones jest w wadze ciężkiej.

Jest tak wiele ogromnych przeszkód, że ci faceci muszą przez to przejść, więc nie ekscytujcie się myśląc o pojedynku Jon Jones vs. Israel Adesanya”.

Jones zrzekł się tytułu mistrza wagi półciężkiej w sierpniu ubiegłego roku, by przejść do wagi ciężkiej. Jeszcze nie zadebiutował w nowej kategorii wagowej. Z kolei Adesanya, który jest mistrzem wagi średniej, przenosi się do dywizji półciężkiej, by w marcu stanąć do pojedynku z mistrzem Błachowiczem na UFC 259.

Chociaż Jones nie wyraził chęci powrotu do kategorii półciężkiej, White uważa, że jest to właściwa kategoria dla walki z Adesnayą.

„Jon Jones walczył w wadze półciężkiej przez całą swoją karierę, a Adesanya zmienia kategorię do walki z Janem o tytuł. Ale czy Jon Jones chce kiedykolwiek wrócić do wagi półciężkiej? Więc to po prostu burzy cały plan.”

White, który miał szorstkie relacje z Jonesem, mówi, że dobrze dogaduje się z 33-latkiem i uważa, że Jones potrzebował trochę czasu, aby wrócić do gry.

„Kiedy jesteś w tym biznesie, ilość negatywnych rzeczy, które otaczają cię na co dzień, jest dla niektórych ludzi całkowicie przytłaczająca. Myślę, że dla niektórych z nich odejście na jakiś czas od tego biznesu i skupienie się na rodzinie, hobby lub innych rzeczach, które mają w życiu sprawia, że doceniają powrót po przerwie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *