Muhammed Lawal vs. Linton Vassell i Phil Davis vs. Emanuel Newton na Bellator 142

Muhammed Lawal

Nowe walki w turnieju wagi półciężkiej.

Organizacja należąca do koncernu Viacom ogłosiła zestawienia w 4-osobowym turnieju wagi półciężkiej, którego walk odbędą się na gali Bellator 142.

W pierwszym boju Muhammed Lawal (15-4 1 NC) podejmie Lintona Vassella (15-4 1 NC) a w drugim Phil Davis (13-3 1 NC, 9-3 1 NC w UFC) zawalczy z Emanuelem Newtonem (25-8-1).

King Mo jest obecnie na fali trzech kolejnych zwycięstw, Amerykanin we wrześniu ubiegłego roku znokautował Dustina Jacoby’ego a później w identyczny sposób rozprawił się z Joe Vedepo. W ostatniej walce 34-latek rywalizował z Cheickiem Kongo w wadze ciężkiej, walkę wygrał poprzez niejednogłośną decyzję sędziów.

Vassell ma na koncie 5 walk pod szyldem organizacji Bellator, The Swarm po zakontraktowaniu wygrał 3 walki i dostał szansę walki o mistrzowski tytuł, z ówczesnym mistrzem – Emanuelem Newtonem przegrał przez poddanie w V rundzie. W ostatniej walce znokautował Thierry’ego Sokoudjou.

Mr. Wonderful jeszcze kilka miesięcy temu był zawodnikiem UFC znajdującym się w top10 rankingu wagi półciężkiej, po przegranej z Ryanem Baderem na UFC on FOX 14 Davis nie przedłużył kontraktu z największą organizacją MMA na świecie i związał się z Bellatorem.

Newton jeszcze w zeszłym roku dzierżył mistrzowski pas kategorii -93kg jednak na gali Bellator 134 został zdetronizowany przez Liama McGeary’ego (który również zawalczy na gali Bellator 142). Wcześniej Emanuel zaliczył 7 kolejnych zwycięstw.

Gala Bellator 142 odbędzie się 19 września w San Jose. Cały turniej wagi półciężkiej zostanie rozegrany jednej nocy a poza dwoma półfinałami zostanie rozegrana walka rezerwowa, w której Francis Carmont podejmie Philipe Linsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *