Muay Thai: Naucz się jak znokautować rywala na 20 różnych sposobów

ONE Championship
ONE Championship

Tego momentu kiedy zostajesz znokautowany nigdy nie zapomnisz – po tym jak odzyskasz już świadomość.

Muay Thai znane jest również jako sztuka ośmiu kończyn i wymaga od swoich praktykantów wykorzystywania kombinacji uderzeń pięściami, łokciami, kolanami i goleniami zarówno w ofensywie jak i defensywie. Mimo, że Muay Thai w dużym stopniu charakteryzuje się jako jedna z najbardziej brutalnych sztuk walki, pokazuje również piękno techniki i taktyki.

Szczególnie dobrze widać to w kombinacjach zaprezentowanych przez trzykrotnego mistrza świata Lumpinee Muay Thai oraz supergwiazdy ONE FC Dejdamronga Sor Amnuaysirichoke. W tym filmie, Dejdamrong prezentuje zdolność korzystania ze wszystkich „ośmiu kończyn” Muay Thai wykonując kombinacje, które z pewnością zakończą się nokautem.

Nie zapomnij, znokautowanie przeciwnika wymaga od ciebie abyś był mądrzejszy, szybszy i lepszy technicznie od niego. W tym przypadku, podobnie jak w każdej innej sztuce walki, kluczem jest doskonalenie tych kombinacji i stała praktyka.

Doskonalenie leży w twoich rękach. Trenuj ciężko i upewnij się, że rozumiesz techniki do tego stopnia, że staną się one instynktownym odruchem.

www.evolve-mma.com

One thought on “Muay Thai: Naucz się jak znokautować rywala na 20 różnych sposobów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *