Monster Energy kolejnym dużym sponsorem UFC?

Quinton “Rampage” Jackson / mmajunkie.com

 

Być może wkrótce marka Monster Energy będzie jednym z głównych sponsorów organizacji UFC.

Według wielu źródeł, Monster Energy prowadzi zaawansowane negocjacje na temat wejścia we współpracę z UFC jako jeden z głównych sponsorów obok Reeboka i Budweisera. Kontrakt ma prawdopodobnie opiewać na kwotę ponad 7 milionów dolarów.

Taki kontrakt poszerzyłby wpływy marki Monster w świecie MMA. Kontrakt z marką Monster ma już inna organizacja – Bellator, dlatego nie wiadomo jeszcze jaki wpływ na to będzie mieć umowa z UFC. Po części zamieszany może być w to także Quinton Jackson, który powrócił do UFC. „Rampage” jest od dawna sponsorowany przez firmę Monster Energy, a w video prezentującym jego powrót widzimy, że ma na sobie czapkę z logo Monster Energy. UFC zapobiega temu, by zawodnicy występowali przed kamerą z logo sponsorów nie zatwierdzonych przez organizację.

W chwili obecnej jeszcze niewiele wiadomo o kontrakcie i współpracy Monster Energy z UFC, ale kolejny sponsor, to jeszcze więcej pieniędzy dla zawodników.

Monster, którego właścicielem jest Hansen Natural Corp. według raportu ma 35,1 procent udziału w sprzedaży napojów energetycznych w 2013 roku. Według Forbes, to 2,4 miliarda dolarów zysku ze sprzedaży, co umieszcza markę na liście najlepszych firm 2014.

2 thoughts on “Monster Energy kolejnym dużym sponsorem UFC?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *