MMA w najbliższy weekend

Przybliżenie terminarza MMA na najbliższy weekend w środku.

Bez zbędnych przystawek, na otwarcie weekendu od razu danie główne – w piątkowy wieczór odbędzie się długo wyczekiwana przez polskich fanów gala KSW XII, na której dojdzie do pojedynku najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego, z bokserem Marcinem Najmanem. Poza tym na dwunastej Konfrontacji zobaczymy także takie walki jak Aslambek Saidov (5-1) vs. Vitor Nobrega (7-1), Daniel Dowda (5-2) vs. James Zikic (17-5-2) czy Maciej Górski (7-3) vs. Dean Amasinger (5-1). Transmisja na żywo zostanie przeprowadzona w otwartym Polsacie. Dla osób, które nie posiadają go w swojej ofercie telewizyjnej przeprowadzimy tekstową relację z wynikami na żywo i być może opisami walk.

Także w piątek, w Tokyo, będzie miała miejsce impreza Jewels – Sixth Ring. Jest to wydarzenie czysto kobiece, tzn. na gali zawalczą tylko panie. W jej rozpisce nie zobaczymy niestety wielkich nazwisk. Największą gwiazdą imprezy wydaje się być Amerykanka Sally Krumdiack (7-2), która w ringu zmierzy się z Saori Ishioką (7-4). Japonka walczyła ostatnio z uznawaną przez wielu za numer jeden na świecie Megami Fuji (19-0) (przegrała).

Kolejne emocje czekają nas już dzień później, w nocy z soboty na niedzielę. W Memphis będzie miało miejsce największe w ten weekend wydarzenie MMA. Chodzio czywiście o sto siódmą galę UFC, na której walką wieczoru będzie starcie o pas wagi lekkiej pomiędzy BJem Pennem (14-5-1) a Diego Sanchezem (23-2). W rozpisce znalazły się też takie walki jak Frank Mir (12-4) vs. Cheick Kongo (20-5-1), Kenny Florian (11-4) vs. Clay Guida (25-10) i Jon Fitch (20-3) vs. Mike Pierce (10-2). Nazwiska mówią same za siebie.

Nieco mniejszym wydarzeniem tego wieczora będzie brazylijska gala Bitetti Combat 5 z bardzo ciekawą rozpiską; w Rio zawalczą między innymi Pedro Rizzo (17-9) i Valentijn Overeem (26-25) oraz Murilo Rua (17-10-1) i Jason Jones (13-7). Ten ostatni walczył niedawno na polskiej gali Beast of the East w Gdyni, na której rozprawił się z Sebastianem Olchawą, wygrywając przez poddanie w drugiej rundzie.

Ponaddo tego samego dnia w amerykańskim Birmingham odbędzie się gala Alabama Pride, na której zobaczymy m.in. walkę Jeffa Monsona (31-9) (miał walczyć na Bitetti 5, ale zmienił zdanie) z niezniszczalnym Travisem Fultonem (191-45-11). Przy rekordzie tego zawodnika – mimo, że nie walczy on na zbyt wysokim poziomie – nawet statystyki Jeremy’ego Horna nie powinny robić na nikim większego wrażenia.

Na krótką wzmiankę zasługuje także malutka galka Team 3:16 – Season’s Beatings, na której swoją kolejną walkę stoczy weteran UFC, Rich „No Love” Clementi (34-15-1). Jego przeciwnikiem będzie niepokonany Derrick Krantz (5-0).

Weekend zamknie teoretycznie mało ciekawa impreza z raczkującego cyklu Bushido Challenge. Walką wieczoru będzie pojedynek Moise’a Rimbona (14-9-3) z Danielem Taberą (13-2-3). Tabera ma za sobą występ na KSW, na którym w 2008 roku zremisował z polskim numerem jeden, Mamedem Khalidovem (20-3-1).

W tym roku to jeden z ostatnich tak ciekawych weekendów MMA, więc napewno warto zasiąść przed telewizorem/monitorem komputera, żeby owocnie zakończyć mijające dwanaście miesięcy.

7 thoughts on “MMA w najbliższy weekend

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *