Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: znakomity turniej w Piotrkowie Trybunalskim

Złoci medaliści – Olga Michalska (LZS POPRAWA Siedlików) w kategorii -52kg i Jakub Pokusa (KKS Sporty Walki Poznań) -71kg – zostali uznani najlepszą zawodniczką i najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full-contact. Walki finałowe oglądał legendarny Marek Piotrowski. Znakomity turniej pod względem sportowym i organizacyjnym odbył się w Piotrkowie Trybunalskim.

– Największym odkryciem turnieju była Olga Michalska. Również na słowa uznania zasługują osoby powracające do kadry jak Jakub Kozera, Łukasz Wydro czy Filip Karbownik. W świetnej dyspozycji okazał się również Mariusz Ziętek, weteran ringów, który po 4 dobrych walkach został Mistrzem Polski. Turniej na świetnym poziomie, cieszy postawa zawodników dotąd nieznanych – mówił trener reprezentacji Polski Radosław Laskowski.

W walkach finałowych Olga Michalska wygrała z Mistrzynią Polski z 2016 roku Marią Romańską (Klub Bokserski Legia Warszawa) 3:0, a Jakub Pokusa z Tomaszem Przybylskim (LZS POPRAWA Siedlików) 3:0. W poprzednim sezonie Kuba Pokusa zdobył brąz w wadze -67kg.

Tytuły mistrzów kraju wywalczone rok temu na tym samym piotrkowskim ringu obronili -60kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra), -70kg Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa), -75kg Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) i -86kg Mateusz Kubiszyn (KSW Sokół Jarosław).

– Plan został zrealizowany. Po raz trzeci z rzędu i czwarty w karierze wywalczyłem tytuł mistrza Polski. W walkach starałem się realizować założenia, które wyznaczyłem sobie przed turniejem. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony ze startu w zawodach. Najbliższe zmagania to Puchar Świata w Budapeszcie w maju i walka zawodowa na DSF Kickboxing Challenge, która odbędzie się 23 czerwca – powiedział Mateusz Kubiszyn po finałowym pojedynku wygranym 2:1 z Krystianem Chramęgą (SKT Tiger Dzierżoniów).

Piąte złoto MP w wersji full-contact zdobyła Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa). W decydującej potyczce pokonała Weronikę Rogalę (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola) 3:0. – Po każdej rundzie punkty były na moja korzyść, najwięcej punktowane były ciosy sierpowe na głowę przeciwniczki. Cała walka na plus, choć było kilka błędów nad którymi będziemy pracować wraz z trenerem. Następny start najprawdopodobniej w maju na Pucharze Świata na Węgrzech. Także nie zwalniam tempa i za kilka dni wracam na salę treningową Diamentu Pstragowa – mówiła Karolina Dziedzic trenowana przez Jerzego Pilarza.

Startująca w kategorii -65kg siostra Weroniki Rogli – Pola w walce o złoto pokonała Agnieszkę Osial (KSW Łuków) 3:0. – Pojedynek był zacięty do ostatnich sekund, zawodniczka od trenera Ziemnickiego była dobrze przygotowana. Mimo kontuzji, której nabawiłam się podczas sparingów, zdobyłam pierwsze złoto w seniorkach – mówiła Pola Rogala, która zwróciła uwagę też na bardzo dobrą organizację zawodów, ale i na kontrowersję w werdykcie finału -56kg. Jej zdaniem Paulina Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola) zasłużyła na zwycięstwo 3:0, a nie 2:1 z Pauliną Szewczuk (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej).

– Bardzo się cieszę, że Marek Piotrowski, prywatnie najlepszy przyjaciel taty, był z nami w Piotrkowie. Został do walki mojej siostry, żeby usiąść w narożniku z tatą i ze mną – dodała Pola Rogala.

Łącznie trzy kickboxerki Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola walczyły w finałach i przywiozły do Warszawy 2 złote medale. – Finał od początku przebiegał według założonego planu taktycznego przez mojego trenera Jarosława Rogalę. Czułam, ze prowadzę walkę i utrzymałam tempo do końca. Całe zawody miały świetną oprawę i były bardzo dobrze zorganizowane. W mojej wadze zaskoczył mnie brak Doroty Godziny – podkreśliła Paulina Saczuk.

W najlżejszej kategorii -48kg zwyciężyła Karolina Mośko (KKS Sporty Walki Poznań) pokonując w decydującej potyczce Arletę Oleksy (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) 3:0.

– Ciężki finał z bardzo dobrą i doświadczona zawodniczką startującą na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wiem jednak, że chcąc się rozwijać muszę konfrontować się właśnie z takimi rywalkami. W pierwszej rundzie Karolina bardzo mocno zaatakowała chcąc mnie zdominować i przełamać, a ja zrobiłam wszystko żeby jej się to nie udało. Druga i trzecia były już spokojniejsze. Jej doświadczenie uniemożliwiło mi wykonanie wszystkich założeń taktycznych. Karolina zasłużenie wygrała. a ja zyskałam kolejne cenne doświadczenie – mówiła 24-letnia Arleta Oleksy (w czwartek 6 kwietnia miała urodziny), która teraz wystąpi w MP light-contact.

W rywalizacji mężczyzn w wadze -54kg jedynym zgłoszonym fighterem był Paweł Dąbrowski (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), a w finale -57kg Łukasz Wydro (SMOK Toruń) wygrał z Robertem Niedźwiedzkim (KS Ziętek Team Kalisz) 2:1. – Bardzo zła 3 runda, miałem też problemy zdrowotne, ale nie poddam się i zasuwam dalej – powiedział srebrny medalista.

W kolejnym bardzo interesującym pojedynku, o złoto w kategorii -60kg, Michał Pomieciński (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) pokonał Macieja Muchę (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) 2:1.

– Już po finale przeciwnik zdradził, że ciągle szlifował kombinacje właśnie pode mnie, dlatego wygrana liczy się podwójnie. Cieszę się z pierwszego seniorskiego złota i z tego, że trener Radosław Laskowski przekazał mi wiadomość o powołaniu do reprezentacji. Teraz chcę wybrać się na Puchar Świata w Rimini, ponieważ ten w Budapeszcie pokrywa mi się z egzaminami maturalnymi. Chodzę do Technikum Ekonomicznego im. 59 pułku piechoty wielkopolskiej w Inowrocławiu, a planuje dalej kształcić się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Bezpieczeństwa Narodowego. Dziękuję dyrekcji mojej obecnej szkoły, umożliwia mi spełnianie marzeń – przyznał Michał Pomieciński, a Maciej Mucha dodał:

– Walka finałowa bardzo ciężka, bardzo dynamiczny i szybki przeciwnik. Zawalczyłem bardzo dobrze i przy ogłaszaniu werdyktu czułem, że jest zwycięstwo. Dalej będę trenował i pracował, aby w końcu dostać się do kadry Polski, bo to jest mój cel. Obiecuję, że na turniejach będzie jeszcze większy ogień – mówił.

W kat. -63,6kg zwyciężył Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra), w -67kg najlepszy był doskonały weteran Mariusz Ziętek (KS Ziętek Team Kalisz). W -75kg znów zwyciężył ceniony i utytułowany kickboxer Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER).

Jego kolega klubowy Filip Karbownik w finale wagi -81kg przed czasem pokonał Piotra Kołakowskiego (Zamek Expom Kurzętnik). W półfinale zawodnik z klubu Krzysztofa Tomy wygrał z innym reprezentantem Zamku Damianem Chilińskim.

– Trener Piotra w wywiadzie powiedział, że na pewno znajdą na mnie sposób, więc za wszelką cenę chciałem udowodnić, że się myli. Przeciwnika znałem ze zgrupowań kadry, wiedziałem czego mogę się spodziewać i realizowałem konsekwentnie swoje założenia. Skracałem dystans, postawiłem na techniki bokserskie i zaznaczyłem swoją przewagę fizyczną – podsumował Filip Karbownik.

Piotr Kołakowski w ten sposób relacjonował finał: – Małe rozproszenie w drugiej rundzie kosztowało mnie liczeniem, co w rezultacie doprowadziło do mojej porażki. Czułem, że nic mi nie jest i pokazywałem sędziemu, ale niestety nic to nie dało. O ile pierwsze liczenie było właściwą reakcję, to dwa kolejne pojawiły się zupełnie niepotrzebnie. Na pewno za rok wrócę silniejszy. W 2014 roku w swoim debiucie seniorskim w finale przegrałem z Bogusławem Połońskim i wtedy zabrakło mi doświadczenia.

W finałach dwóch najcięższych wag zwyciężyli Paweł Strykowski (Klub ATOM Świebodzin) -91kg i Jakub Kozera (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra) +91kg.

– Finał był bardzo emocjonujący, trzymający w napięciu do ostatniego gongu. W pierwszej rundzie wyrobiłem sobie dużą przewagę, ale niestety w dwóch kolejnych ją traciłem. Dobrze zaznaczyłem końcówki rund, co spowodowało, że wygrałem 2:1 – ocenił Paweł Strykowski. Natomiast Kuba Kozera podkreślił, że to jest 14 złoty medal Mistrzostw Polski!

– Zrealizowałem założenia taktyczne, czułem od pierwszej rundy, że zdominuję przeciwnika i tak też było. Zdobyłem szóste złoto w MP seniorów full-contact. Jeśli kontuzje odniesione podczas walk, m.in. delikatne uszkodzenie lewego śródstopia, nie będą zbyt poważne to planuję za 2 tygodnie wystartować w Pucharze Świata w Austrii – powiedział Jakub Kozera.

W MP full-contact, które były pierwszymi w roli prezesa Polskiego Związku Kickboxingu dla Piotra Siegoczyńskiego, startowało 178 zawodniczek i zawodników z 55 klubów. Wśród sponsorów zawodów są MadejBud, Stacja Paliw Huzar, Na-MN, Nie moment, „An-MN”, Kenpol Piotrków Trybunalski, Miasto Piotrków Trybunalski. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Piotrków Trybunalski Krzysztof Chojniak. Patronami medialnymi są Radio Strefa FM, Dziennik Łódzki, Madfight24.com, sporty-walki.org, Fight Expert Magazine.

MP w kickboxingu full-contact – wyniki finałów:

-48kg finał Arleta Oleksy (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) – Karolina Mośko (KKS Sporty Walki Poznań) 0:3
-52kg finał Olga Michalska (LZS POPRAWA Siedlików) – Maria Romańska (Klub Bokserski Legia Warszawa) 3:0
-56kg finał Paulina Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola) – Paulina Szewczuk (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) 2:1
-60kg finał Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) – Joanna Różańska (X Fight Piaseczno) 3:0
-65kg finał Pola Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola) – Agnieszka Osial (KSW Łuków) 3:0
-70kg finał Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa) – Weronika Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola) 3:0

-57kg finał Łukasz Wydro (SMOK Toruń) – Robert Niedźwiedzki (KS Ziętek Team Kalisz) 2:1
-60kg finał Michał Pomieciński (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) – Maciej Mucha (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) 2:1
-63,5kg finał Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) – Mikołaj Staszkiewicz (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK) 3:0
-67kg finał Rafał Nguyen-von (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) – Mariusz Ziętek (KS Ziętek Team Kalisz) 0:3
-71kg finał Jakub Pokusa (KKS Sporty Walki Poznań) – Tomasz Przybylski (LZS POPRAWA Siedlików) 3:0
-75kg finał Łukasz Trela (Fight Club Zielona Góra) – Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 0:3
-81kg finał Piotr Kołakowski (Zamek Expom Kurzętnik) – Filip Karbownik (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) wygr. Karbownik RSC2
-86kg finał Mateusz Kubiszyn (KSW Sokół Jarosław) – Krystian Chramęga (SKT Tiger Dzierżoniów) 2:1
-91kg finał Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra) – Paweł Strykowski (Klub ATOM Świebodzin) 1:2
+91kg finał Piotr Paszczak (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK) – Jakub Kozera (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra) 0:3

Szczegółowe wyniki na stronie Polskiego Związku Kickboxingu http://pzkickboxing.pl/soi/walki/88

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *