Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: komplet zwycięstw Polaków w low kicku

ME Kickboxing Maribor 2016

Komplet 4 zwycięstw zanotowali polscy kickboxerzy walczący w low kicku w 1. dniu Mistrzostw Europy w Mariborze na Słowenii. Bardzo dobrze radzili sobie też Biało-Czerwoni w formule light contact, a najsłabiej wypadli w K-1.

W low kicku awans do ćwierćfinałów wywalczyli dzisiaj -67kg Karol Sadłocha (Sportowy Klub Kick Boxing Kielce), -71kg Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym-Fight Wrocław), -75kg Kamil Sójkowski (ŁKS Boks Łódź) i +91kg Tomasz Klimiuk (Human Białystok).

– Karol wygrał 3:0 z Azerem Guluzade, Łukasz pokonał 2:1 po bardzo wyrównanej walce Hiszpan Migueza Talledo, Kamil zwyciężył w 1 rundzie przez KO z Izraelczykiem Hajyahyą, a Tomek wygrał 3:0 z Węgrem Dropanem – powiedział trener Andrzej Garbaczewski, który kadrę low kicku prowadzi z Witoldem Kostką.

– Trochę przestałem drugą rundę przez co w trzeciej było dużo nerwów i walka o zwycięstwo do ostatniej sekundy – mówił Łukasz Kaczmarczyk, który był zadowolony z przygotowań do słoweńskiego turnieju.

– Treningi, w tym te najcięższe, przebiegły bardzo dobrze, obyło się na szczęście bez poważnych kontuzji. Dodatkowo miałem start kontrolny na silnie obsadzonym Pucharze Europy w Pradze, gdzie odczuwając już lekkie zmęczenie przygotowaniami, po 4 walkach udało mi się zdobyć brązowy medal. Miałem tam za przeciwników Brazylijczyka, Czecha z muay thai, bardzo dobrego Rosjanina, a także Ukraińca, z którym wygrałem kiedyś w finale Pucharu Świata. W Czechach po wyrównanej walce niejednogłośnie musiałem uznać jego wyższość w półfinale – dodał Łukasz Kaczmarczyk.

W wersji light contact do ćwierćfinałów we wtorek awansowali -60kg Paulina Jarzmik (KS X-Fight Piaseczno), -69kg Piotr Owczarzak (KKS Sporty Walki Poznań), -79kg Łukasz Wichowski (KS X-Fight Piaseczno). Odpadł -74kg Adrian Durma (Elbląski Klub Karate).

– Pierwszy raz walczyłam z Węgierką Szakal. Wygrałam w trzeciej rundzie przed czasem. O medal walczę z zawodniczką z Włoch, aktualną Wicemistrzynią Europy. Rok temu spotkałam się z nią na Pucharze Świata Austrian Classics i wówczas zwyciężyłam – powiedziała Paulina Jarzmik.

W dobrych nastrojach był też jej kolega klubowy Łukasz Wichowski, a więc kolejny podopieczny trenera Piotra Siegoczyńskiego. – Walka z Irlandczykiem Kenny przebiegła spokojnie. Przez cały pojedynek wyraźnie prowadziłem. A teraz walczę z Włochem Simone Barbiere. Będzie to powtórka finału Pucharu Świata Austrian Classic. Wtedy ja byłem lepszy. Spodziewam się ciężkiego pojedynku. Generalnie przed mistrzostwami borykałem się trochę z kontuzją nadgarstka, ale mam nadzieję, że nie będzie ona miała wpływu na moją formę podczas całych zawodów – mówił Łukasz Wichowski.

Piotr Owczarzak, wcześniej występujący w kategorii -74kg, teraz walczy w -69kg. W pierwszym dniu pokonał Greka Markokonstantinosa. – Zawsze ciężko się wchodzi w turniej, ale najważniejsze, że do przodu, styl nie jest najważniejszy. Triumfowałem w wyniku dyskwalifikacji rywala, dostawał ostrzeżenia za wyjścia poza matę, obracanie się. Pojedynek zakończył się w 3 rundzie.

W ME w formule K-1, będących kwalifikacją do World Games 2017 we Wrocławiu, dziś zwycięstwo zanotował tylko -71kg Marcin Kret (UKS Puncher Wrocław). Porażki ponieśli -52kg Anna Kozera (Nowotarski Klub Sportów Walki), -63,5kg Aleksander Kalicki (AZS Politechnika Warszawska), -75kg Michał Ronkiewicz (KS Gym-Fight Wrocław) i +91kg Michał Turyński (Fighter Wrocław).

– Niektóre z tych werdyktów były dyskusyjne, zwłaszcza w przypadku Ani Kozery. Michał Turyński też prowadził ze swym rywalem w 3 rundzie. Dobrze zawalczył również Michał Ronkiewicz, zresztą podobnie jak Alek Kalicki, choć on chyba był najdalej od wygranej spośród wszystkich Polaków. Naprawdę wszyscy nasi kickboxerzy walczyli niezwykle ambitnie, każdy dążył do sukcesu, nie było osoby, która przeszła obok pojedynku. Mimo niepowodzenia w 4 z 5 walk wierzę, że w kolejnych dniach Biało-Czerwoni będą wygrywać w Mariborze. Jesteśmy dobrej myśli – mówi trener Tomasz Skrzypek, prowadzący reprezentację z Tomaszem Mamulskim.

– Z Bułgarem Alexandrovem nie miałem okazji jeszcze walczyć, troszkę odpuściłem druga rundę, natomiast w trzeciej ruszyłem żeby odrobić straty. Niestety 2 sędziów zapomniało przyznawać mi punkty i przegrałem 1:2 – przyznał Michał Ronkiewicz.

Do najlepszej „8” w K-1 przebił się Marcin Kret, który we wtorek wygrał z Belgiem Makhi. – Przygotowania miałem bardzo dobre. Zasłużony odpoczynek wakacyjny po ciężkim sezonie, który służył jako naładowanie baterii, przeplatałem 2 obozami sportowymi w górach. Od września mocno trenowałem i trzymałem dietę. Przytrafiła się kontuzja, to był krwiak nad kolanem, który odnawiał się po każdym przyjętym niskim kopnięciu, ale odpowiednio nogą zajęli się fizjoterapeuci – powiedział Marcin Kret.

Wyniki reprezentantów Polski – 25 października:

LC

-60kg 1/8 finału Paulina Jarzmik (KS X-Fight Piaseczno) – Diana Szakal (Węgry) wygr. Jarzmik

-69kg 1/8 finału Piotr Owczarzak (KKS Sporty Walki Poznań) – Andreas Markokonstantinos (Grecja) wygr. Owczarzaka

-74kg 1/8 finału Adrian Durma (Elbląski Klub Karate) – Fuad Nuriyev (Azerbejdżan) por. Durmy

-79kg 1/8 finału Łukasz Wichowski (KS X-Fight Piaseczno) – Brendan Kenny (Irlandia) wygr. Wichowskiego

K-1

-52kg 1/8 finału Anna Kozera (Nowotarski Klub Sportów Walki) – Monika Markowska (Wlk. Brytania) por. Kozery

-63,5kg 1/8 finału Aleksander Kalicki (AZS Politechnika Warszawska) – Muhamet Deskaj (Chorwacja) por. Kalickiego

-71kg 1/16 finału Marcin Kret (UKS Puncher Wrocław) – Ali Makhi (Belgia) wygr. Kreta

-75kg 1/8 finału Michał Ronkiewicz (KS Gym-Fight Wrocław) – Sergey Alexandrov (Bułgaria) por. Ronkiewicza

+91kg 1/8 finału Michał Turyński (Fighter Wrocław) – Piotr Ramankevich (Białoruś) por. Turyńskiego

LK

-67kg 1/8 finału Karol Sadłocha (Sportowy Klub Kick Boxing Kielce) – Turkel Guluzade (Azerbejdżan) wygr. Sadłochy

-71kg 1/8 finału Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym-Fight Wrocław) – Jon Miguez Talledo (Hiszpania) wygr. Kaczmarczyka

-75kg 1/8 finału Kamil Sójkowski (ŁKS Boks Łódź) – Osaid Hajyahya (Izrael) wygr. Sójkowskiego

+91kg 1/8 finału Tomasz Klimiuk (Human Białystok) – Atilla Dropan (Węgry) wygr. Klimiuka

 

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *