Mistrz Bellatora Will Brooks oczekuje na walkę z Marcinem Heldem, a nie z Patricky Freire

Bellator
Bellator

Mistrz wagi lekkiej Will Brooks spodziewa się, że jego kolejnym rywalem w obronie tytułu będzie Marcin Held, a nie Patricky Freire.

„Fani i media wspominają już o tej walce,” powiedział Brooks (16-1 MMA, 9-1 BMMA), który był obecny na gali Bellator 138. „Mam teraz trochę luzu i ten przywilej, że nie muszę prosić o walki, ponieważ czekam na zawodników chcących ze mną walczyć.”

W kolejce do walki o tytuł jest co najmniej dwóch kandydatów, którzy wykonali swoje zadania, by zmierzyć się z Brooksem. Patricky Freire (13-6 MMA, 6-5 BMMA) jest jednym z tych kandydatów, który oskarża mistrza o unikanie walki. Kolejnym oponentem jest Michael Chandler (13-3 MMA, 10-3 BMMA), który dwukrotnie przegrał z Brooksem i który wyzwał go do rewanżu na gali Bellator 138.

Jest też Marcin Held (21-3 MMA, 10-2 BMMA), który systematycznie szedł do przodu pokonując kolejno sześciu przeciwników, w tym w ostatnim pojedynku zwyciężając z Alexandrem Sarnavskiym. Jeszcze wcześniej wygrał finał turnieju wagi lekkiej pokonując Patricky Freire. Dzięki tym zwycięstwom, rekord Polaka znacząco wyróżnia go w dywizji lekkiej.

Podczas gali Bellator 138, Michael Chandler pokonał Dereka Camposa i wyzwał do walki Willa Brooksa, jednak słowa mistrza nie były dość jasne i w lekceważący sposób powiedział dość. O wiele więcej miał do powiedzenia w kwestii Patricky Freire, który napisał na Twitterze, że menadżer Brooksa stara się utrudniać zakontraktowanie walki z nimi.

„Spójrz, mój menadżer, to mój menadżer. Nie było czasu na to, by mój menadżer dzwonił i załatwiał walkę lub ją zatrzymywał. To, co on [Freire] robi, to nazywanie mnie tchórzem i wyzywanie mnie do walki, a to najłatwiejsza droga.

Mój menadżer to inteligentny facet i on na takie coś nie pójdzie – „Hej, zróbmy walkę z Patricky, z kimś kto nie jest blisko tej walki, kiedy mamy tytuł mistrza.” Walka nie o tytuł? Jaki jest sens taką walkę organizować? To mi pokazuje, że nie jesteś zbyt inteligentny jeżeli sądzisz, że mogła to być zwykła walka. Nawet gdyby mój menadżer chciał to zrobić, to Bellator się nie zgodzi.

Śmieję się z tego, ale jednocześnie przez sposób jaki on to robi, zachodzi mi za skórę. Z tego względu lepiej będzie trzymać się na dystans.”

Freire i Brooks podczas gali Bellator 138 przebywali w tym samym hotelu i Patricky wspierał swojego brata Patricio „Putbull” Freire w walce z Danielem Weichelem, podczas gdy Brooks wspierał swojego kolegę z American Top Team Daniela Strausa.

Brooks dodaje, że dobrze się stało, że obaj się nie spotkali ponieważ Patricky Freire już przekroczył granicę trollując na Instagramie wpis, który Brooks wykonał podczas pracy charytatywnej.

„Nie lubię jego i jego brata charakteru ponieważ czuję jakby ciągle ćwierkali. Oni za dużo mówią zamiast robić. Patricky miał wiele okazji do zdobycia tytułu i zmarnował te okazje. Osobiście, nie znam nikogo, kto nie wiedziałby jak osiągnąć cel i nie potrafi wykorzystać okazji.

Patrzę na niego i widzę, że on jest tam tylko po to, by ogrzać się w blasku brata. Jego brat wkrótce zaliczy mocną porażkę ponieważ z ledwością pokonał Daniela Strausa, który miał problem z nogą. Nie jestem więc pod wrażeniem żadnego z nich.

Jeśli on popracuje nad drogą do tytułu – co jestem przekonany, że i tak zmarnuje okazję jak zawsze i jeśli ja tam będę, by go sprowadzić na ziemię – będę na to czekał.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *