Minotauro promował Encyklopedię UFC w Rio de Janeiro

Prawdziwa ulewa jaka przeszła w zeszły czwartek nad Rio de Janeiro nie przeszkodziła fanom mieszanych sztuk walki dotrzeć do księgarni w jednym z centrów handlowych w zachodniej części miasta. Właśnie tam po raz pierwszy pojawiła się Encyklopedia UFC przełożona na język portugalski.

Na miejscu w rolę jej „promotora” wcielił się Rodrigo „Minotauro” Nogueira, który zachęcał do zakupu książki, rozdając przy tym autografy. Sama encyklopedia jest skarbnicą wiedzy dotyczącą najprężniej działającej federacji MMA na świecie. Opowiada historię UFC od pierwszych dni istnienia, aż do ostatnich wydarzeń. Ponadto znaleźć można w niej profile wszystkich zawodników którzy weszli do oktagonu, oraz wiele ciekawych zdjęć.

„Ta książka jest bardzo ważna, ponieważ ludzie chcą wiedzieć jak to wszystko się zaczęło. Ja zacząłem trenować MMA po obejrzeniu walk Royce Gracie w UFC w 1994 r. Zainteresowałem się sportem, zacząłem treningi i zostałem zawodnikiem. Kto chce wejść do dzisiejszego świata mieszanych sztuk walki musi przeczytać tę książkę.” – podsumował Rodrigo.

Zanim w księgarni pojawił się Big Nog, w jednej z przygotowanych sal fani oglądali retransmisję gali UFC 134 Rio. Organizatorzy spotkania oraz sam zawodnik nie kryli zadowolenia z przybycia oprócz młodych ludzi, także kobiet oraz całych rodzin.

Foto: Leonardo Heitor

4 thoughts on “Minotauro promował Encyklopedię UFC w Rio de Janeiro

  1. szkoda,że do Polski nie przyjedzie,miałem sen że był u mnie w mieście i również se z nim pogadałem,wziąłem autograf,ostatnio był w Polsce w 2003,kiedy MMA u nas było wielką tajemnicą.

  2. Zgadza się Big Nog był w moim mieście Szczecinie i pierwsze o co poprosił to o zawiezienie go do burdeliku koniecznie chciał „spróbować” naszych szmul które jakby nie patrzeć są jednymi z najpiękniejszych na świecie 🙂 Jak tylko ukazała by się taka encyklopedia w naszym ojczystym języku dajcie znać Droga Redakcjo od razu zapodaje! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *