Miesha Tate powraca z emerytury z pewnym zwycięstwem przed czasem nad Marion Reneau na UFC on ESPN 26

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Miesha Tate odniosła sukces w swoim powrocie do rywalizacji w MMA pokonując przed czasem Marion Reneau w walce co-main event gali UFC on ESPN 26.

Była mistrzyni wagi koguciej UFC i Strikeforce Miesha Tate pokonała weterankę Marion Reneau w swojej powrotnej walce podczas sobotniej gali UFC on ESPN 26. Tate (19-7 MMA, 6-4 UFC) pokonała Reneau (9-8-1 MMA, 5-7-1 UFC) przez TKO w trzeciej rundzie.

W pierwszej rundzie Tate utrzymywała walkę w stójce. Obie zawodniczki miały swoje dobre momenty, ale to Tate wywierała większą presję i zadawała najwięcej obrażeń. W połowie rundy, Tate skróciła dystans i przyparła Reneau do siatki. Niewiele się działo zanim walka powróciła do stójki. Na minutę przed końcem, Tate zdobyła obalenie i przeszła do półgardy, kończąc rundę.

Drugą rundę Reneau rozpoczęła dobrze, utrzymując dystans i atakując Tate z dystansu. Jednak w połowie rundy była mistrzyni zdobyła obalenie. Tate utrzymywała kontrolę z góry atakując Reneau ciosami. „The Belizean Bruiser” dobrze radziła sobie z unikaniem większych obrażeń będąc na dole, ale nie była w stanie wrócić do stójki.

Ostatnia runda należała do Tate. Zadawała mocne ciosy w stójce i po raz kolejny była w stanie sprowadzić walkę do parteru. W tej płaszczyźnie zasypała przeciwniczkę ciosami, zmuszając sędziego do przerwania walki.

Miesha Tate pokonała Marion Reneau przez TKO (uderzenia w parterze) – runda 3, 1:53

Tate przeszła na sportową emeryturę w 2016 roku po tym, jak doznała porażki przez decyzję z Raquel Pennington na UFC 205. Tate odeszła ze sportu po dwóch przegranych walkach z rzędu. Wcześniej „Cupcake” straciła pas na rzecz obecnej mistrzyni Amandy Nunes na UFC 200 w lipcu 2016 roku.

34-latka nie rzuciła nikomu wyzwania po wygranej nad Reneau, ale dała do zrozumienia, że planuje dalej walczyć i kroczyć w kierunku walki o pas.

Dla Reneau była to ostatnia walkę w MMA. 44-letnia fighterka już wcześniej zapowiadała, że po UFC on ESPN 26 zamierza przejść na emeryturę. Reneau odchodzi z zawodowstwa mając na swoim koncie zwycięstwa nad Sarą McMann i Jessicą Andrade.