Międzynarodowa Federacja Judo zakazuje startów w innych sportach walki

kohlphotography.de

Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) podjęła niezwykłą i bardzo radykalną decyzję zakazującą starty swoim zawodnikom w innych sportach walki.

Federacja wysłała emaile w których jest przedstawione oświadczenie w tej sprawie.

Każdy Judoka sklasyfikowany na listach rankingowych IJF nie jest uprawniony do brania udziału w jakichkolwiek międzynarodowych zawodach w sportach walki innych niż Judo z wyjątkiem tych, które zostaną autoryzowane przez IJF.

To niewątpliwie zła wiadomość dla tysięcy zawodników IJF, którzy oprócz Judo startują także w zawodach BJJ. IJF również mocno okroiło techniki Judo kierując się tym, że będzie ono teraz bardziej przyjazne widzom. Takie decyzję mają także negatywny wpływ na zapasy oraz BJJ, które chce wejść w skład dyscyplin olimpijskich. Przez taką politykę IJF odnotowano także przepływ zawodników Judo do takich formuł sportów walki jakim jest MMA Najlepszymi przykładami są tutaj bardzo dobrze znani Ronda Rousey i Yoshihiro Akiyama.

Ciekawostką jest jednak to, że UFC będzie jednym ze sponsorów organizowanych w przyszłym roku Brytyjskich Mistrzostw Judo 2015 w Londynie. Oto jak skomentował to dyrektor wykonawczy brytyjskiej federacji Judo Andrew Scoular.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego nowego partnerstwa z UFC, które przyniesie wiele wzajemnych korzyści zarówno dla MMA jak i Judo w Wielkiej Brytanii.

Jak ta współpraca będzie teraz wyglądać w świetle nowych zasad wprowadzonych przez IJF? Wiadomo tylko, że najbardziej ucierpią na tym zawodnicy, którym ogranicza się rywalizację i rozwijanie swoich umiejętności dzięki startom w innych sportach chwytanych.

6 thoughts on “Międzynarodowa Federacja Judo zakazuje startów w innych sportach walki

  1. Przecież to niczego nie wnosi. Dalej można sobie startować w Mistrzostwach danego kraju w BJJ, zapasach, MMA, Muay Thai czy szachoboksie. Dalej można sobie trenować zz awodnikami innych dyscyplin, więc w czym tutaj jest jakaś sensacja?

    Przecież Judocy walczący w MMA nie wracają do czynnego uprawiania sportu. W sumie to jestem ciekaw, jak zapatrują się na ZAWODOWE walki zwłaszcza, gdy nie ma krajowych związków, jak np zawodowe MMA w Polsce?

  2. „Takie decyzję mają także negatywny wpływ na ZAPASY oraz BJJ, które chce wejść w skład dyscyplin olimpijskich.” – yyyy, czyżby zapasy nie były dyscypliną olimpijską już od czasów starożytnych?

  3. jakoś mnie to nie dziwi od dłuższego czasu podejmowane tam są dziwne głupie wręcz decyzje.
    Zaczęło się od ograniczenia parteru później zakaz chwytania za nogawki, później kompletny zakaz chwytania za nogi(dziesiątki pięknych technik i skutecznych technik wyrzucone do kosza). Niestety judo teraz zaczyna przeradzać się w drugie kungfu gdzie jest bardzo niska praktyczna skuteczność sztuki walki. Co do zakazu, widocznie korki siedzące w tym związku pomyślały że nikomu nie chce się i nie opłaca obijać gdzie indziej. A może to strach że w innych dyscyplinach to megaokrojone judo po prostu wypadnie słabo, przez co potwierdzi się że ta polityka jest do dupy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *