Michał Królik wygrywa na W5 w Bratysławie, Paweł Nowakowski pokonany

Zawodnik Paco Team Katowice, Michał 'Matrix’ Królik dopisał kolejne zawodowe zwycięstwo do swojego rekordu. Jeden z najlepszych uderzaczy w wadze do 60-ciu kg w naszym kraju pokonał na gali W5 w słowackiej Bratysławie pokonał Calogero Bavettę w walce rezerwowej turnieju do 60-ciu kg. Niestety nie dane mu było wystąpić w finale.

Finał turnieju w wadze Królika wygrał znany w Europie Holender, Sergio Welzen. W finale pokonał Witalija Lisniaka z Ukrainy. Dużo ciekawszy dla fanów Kickboxingu był z pewnością turniej w wadze do 71 kg, w którym sukces odniósł brazylijski król Muay Thai, Cosmo Alexandre. Były zdobywca Pucharu Króla Tajlandii pokonał w półfinale efektownie walczącego Dzahbara Askerova z Dagestanu, obecnie reprezentujący królestwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W finale Brazylijczyk, który ma na swoim koncie występy również w MMA, pokonał zastępującego Semshiego Bequiriego w finale Alexandra Surzko. Ponadto na gali zawalczył jeden z najlepszych zawodników Muay Thai z Europy Środowej, Ondriej Hutnik.