Michael Bisping: Luke Rockhold nie będzie ze mną walczył w pierwszej obronie tytułu

Rockhold vs Bisping

W jednym z ostatnich wywiadów dla ESPN, nowy mistrz wagi średniej Michael Bisping stwierdził, że Luke Rockhold nie zawalczy z nim w pierwszej obronie pasa.

Zdaniem Michaela Bispinga (29-7), po zaskakującym zwycięstwie na UFC 199 i nokaucie w pierwszej rundzie, Luke Rockhold (15-3) nie zasługuje na to, by kolejna jego walka była o pas. Bisping twierdzi, że Rockhold musi zapracować na rewanż i pojedynek o pas.

— W tej chwili, Luke Rockhold nie będzie ze mną walczył w pierwszej obronie tytułu. To jest fakt. Musiałem na chwilę odpuścić i pokonać trzech przeciwników zanim dostałem rewanż z Luke’m. Oczywiście, po jego zachowaniu w ostatnią sobotę, należy mu się to samo. On nawet nie stanowił wyzwania i to nie była wyrównana walka. To nie jest tak, że Luke pokonał mnie, potem ja pokonałem jego, więc zróbmy to jeszcze raz od razu.

— Pierwsza walka była dwa lata temu i żaden z nas nie był wtedy mistrzem. Potem on został mistrzem i dobrze dla niego. Teraz ja go znokautowałem w pierwszej rundzie. Luke jest niesamowitym zawodnikiem i prawdopodobnie ma lepsze umiejętności techniczne od mnie. On powinien na chwilę odpuścić i zrobić to w taki sam staromodny sposób jak ja to zrobiłem.

Na horyzoncie pojawia się natomiast inny pojedynek o pas wagi średniej, a mianowicie starcie między Michaelem Bispingiem i byłym mistrzem Chrisem Weidmanem na UFC 205. Ten temat jest jednak jeszcze odległy, ponieważ wszystko rozpoczęło się od wpisów Weidmana na Twitterze.

8 thoughts on “Michael Bisping: Luke Rockhold nie będzie ze mną walczył w pierwszej obronie tytułu

  1. Zawsze szanowałem Bispinga za to jakim jest profesjonalistą, zawsze jest solidnie przygotowany, do tego bardzo silny mentalnie. Kilkadziesiat walk w UFC, mnóstwo do tego roznych trash-talkow, był okres gdzie Bisping był powszechnie mocno nie lubiany. Jednak nigdy nie brałem pod uwagę, ze będzie mistrzem. To był zawsze solidny rzemieślnik który nie otarł się nawet o walke o pas. A teraz otrzymał szanse i ją niesamowicie wykorzystał. Mega szacun

  2. Ale w historii zapisze sie jako posiadacz mistrz i to jest cos 🙂 pasy sie szybko teraz zmieniają… Luke jest kozakiem i jest mega dobry!!! Ale prawdziwy mistrz szanuje każdego rywala!!! Zobaczcie jak Jones powaznie potraktował walkę z Preux!!! Kto rywala nie szanuje i lekceważy w trakcie walki mistrza traci prędzej czy pózniej…

  3. Bisping długo się pasem nie nacieszy, bo ta kategoria jest mega mocna. Wedlug mnie teraz na topie będą Jacare i Romero. Slowa uznania naleza się Bispingowi bo ten bryt ma serce do walki.

  4. Nie zgodzę sie panowie, Jacare i gej dzizys sa lekko za Lukiem i Weidmanem. Bisping m swoje 5 minut niech sie nacieszy nimi. Na pewno jest teraz zawodnikiem spelnionym i cieszy mnie to naprawde. Ale Rockhold to geniusz parterowy , troche go ta stojka gubi co jakiś czas ale taki jest sport. War Luke ! War Chris!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *