Mateusz Gamrot z nowym rywalem w swoim debiucie w UFC

Mateusz Gamrot Instagram / Brave CF

Mateusz Gamrot poznał nazwisko nowego rywala w swoim debiucie w UFC na gali UFC Fight Night 180, która odbędzie się 17 października na Fight Island w Abu Zabi.

Guram Kutateladze (11-2 MMA, 0-0 UFC) zadebiutuje w UFC w dniu 17 października, przeciwko niepokonanemu Mateuszowi Gamrotowi (17-0 MMA, 0-0 UFC). Zastąpi on Magomeda Mustafaeva, który wypadł z walki. Gamrot również zadebiutuje w UFC po odejściu z federacji KSW w której wywalczył tytuły mistrza wagi lekkiej i piórkowej. O nowym zestawieniu jako pierwszy poinformował Igor Lazorin.

Pochodzący z Gruzji Kutateladze trenuje w szwedzkim klubie Allstars wspólnie z takimi zawodnikami jak Alexander Gustafsson i Khamzat Chimaev. Kutateladze nie przegrał walki od 2015 roku. W tym okresie walczył osiem razy, a pięć z tych walk zakończył przed czasem. Gruzin stoczył swoją ostatnią walkę w listopadzie 2019 roku na gali Brave CF 29. W walce tej pokonał Brazylijczyka Felipe Silvę przez TKO w pierwszej rundzie.

Mateusz Gamrot rywalizował w KSW przez większą część swojej kariery. W minionym kwartale Polak walczył dwukrotnie. W lipcu stoczył trylogię z Normanem Parke, którego pokonał po raz drugi kończąc go przez TKO w trzeciej rundzie. Stawką tej walki miał być pas wagi lekkiej, ale Parke nie zrobił wagi. W sierpniu „Gamer” obronił tytuł wagi lekkiej pokonując Mariana Ziółkowskiego przez jednogłośną decyzję. Po tej walce wypełnił kontrakt i odszedł z KSW, a już w połowie września podpisał kontrakt z UFC.

Poniżej próbka możliwości Gurama Kutateladze z jego ostatniej walki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *