Masaaki Noiri vs Tetsuya Yamato o pas WBC Muay Thai

Mistrz świata Muay Thai federacji WBC, Tetsuya Yamato będzie bronił swojego pasa na gali organizacji NJKF w walce ze swoim rodakiem, Masaakim Noirim. Do starcia dwóch najlepszych zawodników sportów uderzanych w wadze do 65-ciu kilogramów dojdzie 16-ego lutego w Tokyo.

Noiri jest zwycięzcą wewnątrz japońskiego turnieju K-1 do 63 kg, gdzie pokonał min uznawanego za następcę legendarnego Masato, Hiroyę. Ponadto doszedł również do finału turnieju Glory w wadze do 65-ciu kg, gdzie pokonał takie sławy jak Liam Harrison oraz Mosab Amrani, w finale ulegając Yucie Kubo, z którym wygrał swoją ostatnią walkę o pas organizacji KRUSH w wadze do 67-miu kilogramów.

Tetsuya Yamato w swojej ostatniej walce pokonał na punkty przez niejednogłośną decyzję sędziów Kevina Rossa, na gali Lion Fight 11. W swoim dorobku ma również zwycięstwo nad walczącym pod Polską flagą, Pawłem Karpowiczem z Manchesteru. W 2010-tym roku wygrał turniej K-1 World MAX -63 kg, zostając pierwszym mistrzem K-1 w najniższej kategorii wagowej.