Malki Kawa: Obawa o uraz mózgu może być powodem odejścia Carlosa Condita na emeryturę

mmafighting.com
mmafighting.com

Przed byłym, tymczasowym mistrzem wagi półśredniej Carlosem Conditem stoi poważna decyzja dotycząca jego dalszej kariery.

W ostatniej walce na UFC on FOX 21 Carlos Condit przegrał pojedynek z Demianem Maia przez poddanie w niecałe dwie minuty pierwszej rundy. Dominacja Mai była ogromna i tym samym Carlos Condit zanotował drugą porażę z rzędu.

Na pięć ostatnich walk Conditowi udało się wygrać tylko dwie dlatego po ostatniej walce Carlos stwierdził, że rozważa odejście na emeryturę. Sam nie jest jeszcze pewien co zrobi, ale decyzja o zakończeniu kariery może być podyktowana obawami o uraz mózgu.

Menadżer Condita, Malki Kawa będąc gościem w programie Chaela Sonnena „You’re Welcome” powiedział, że Condit jest zaniepokojony swoim stanem zdrowia po tak wielu walkach jakie stoczył i odniesionych obrażeniach.

„Carlos stoczył bardzo dużo walk, a walczył już mając 15 lat. Doznał kilku wstrząśnień mózgu i jest jednym z kilku zawodników, którzy muszą przechodzić badania głowy i sprawdzać obrażenia.

On patrzy na to w ten sposób — przyjął mocne uderzenie od Mai, co spowodowało, że trochę go zamroczyło przez co ustawił rywalowi poddanie go przez duszenie zza pleców. Ja patrzę na to w ten sposób, że kiedy zawodnik przychodzi do mnie i mówi: „Hej Malki, nie sądzę, że zniosę jeszcze te obrażenia, moja głowa jest najważniejszą częścią mojego ciała wraz z mózgiem i nie wiem, czy dam jeszcze radę znieść te urazy,” to ja nie mogę z tym polemizować.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *